Cestování

Naplánujte si výlet do Pražské botanické zahrady

Naplánujte si výlet do Pražské botanické zahrady

Botanická zahrada v Troji nabízí spoustu možností ke strávení moc pěkného dne ve společnosti květin. Před naplánováním návštěvy se podívejte na webové stránky zahrady, najdete tam kalendář akcí, které ještě více zpestří vaši návštěvu. Na webových stránkách a sociálních sítích se také objevují informace o tom, co právě kvete.

Zahrada je tematicky rozdělena a můžete si zde prohlédnout zástupce flóry domácí i exotické, například v podobě japonské zahrady nebo americké stepy. Rozsáhlý záhon denivek rozmanitých barev si vychutnáte nejlépe začátkem července. Sbírka obsahuje celkem patnáct druhů a 950 kultivarů. V letním dni si nezapomeňte s sebou vzít deku, bude se vám v zahradě hodit. Můžete si zde v klidu odpočinout třeba s knížkou. Severní, výše položená část zahrady nabízí posezení na lavičkách a spoustu místa na trávníku mezi pivoňkami. V jižní, spodní části si můžete odpočinout na trávníku nebo v pohodlných lehátkách.

Udělejte si vlastní příjemný piknik nebo navštivte místní bistra. Jedno je výlučně s veganskou nabídkou a druhé nabízí běžný sortiment, jako jiné stánky s venkovním občerstvením. Můžete si zde zakoupit suvenýr na památku nebo místní med. V zahradě najdete rozhlednu, která nabízí moc pěkný výhled na Stromovku, přilehlý Trojský zámeček a pražskou čtvrť Dejvice. Ze zahrady je vstup do místní vinice svaté Kláry, kde si příjemně posedíte u sklenky vína. Vstup je možný severní i jižní branou, je tedy na vás, jak si prohlídku naplánujete.

To top