Film

5 nejlepších filmů které prostě musíte vidět!

90. léta byla mimořádně bohatá na kvalitní filmy, které jsou dodnes mnohdy nepřekonané.Většina filmů z této doby se dlouhodobě drží na nejvyšších příčkách hodnocení. Jaké filmy prostě musíte vidět?

Vykoupení z věznice Shawshank

Vykoupení z věznice Shawshank - Nejlepší filmy,které musíte vidět!

Tento nádherný film z vězeňského prostředí zmiňuje důležitost neztrácení naděje v životě, bez ohledu na to, jaká je situace. Film natočený podle novely Stephena Kinga získal mnoho ocenění a byl 7 x nominován na Oscara za nejlepší film. V hlavní roli Tim Robbins a skvělý Morgan Freeman.

Zelená míle

Zelená míle - Nejlepší filmy,které musíte vidět!

Další výborný snímek z vězeňského prostředí, tentokrát s mysteriózním nádechem. Zelená míle je naprosto mistrovské dílo. Všichni herci přináší vynikající výkony a je zde jasný pocit, že všichni, kdo se podílejí na výrobě věděli, že je tento film je mimořádný a dali do toho vše. Tom Hanks a Michael Duncan jako John Coffey v naprosto výjimečném snímku kde jedno oko nezůstane suché.

Schindlerův seznam

Schindlerův seznam - Nejlepší filmy,které musíte vidět!

Mistrovské dílo režiséra Stevena Spielberga oceněné za nejlepší film roku doplněné o vítězství sedmi Oskarů. Šokující ztvárnění holocaustu založené na skutečných událostech. Film je ztvárněn v černobílém provedení pro umocnění atmosféry. Naprosto nutné pro shlédnutí, čeho byli v této hrůzné době lidé schopni. V hlavní roli skvělý Liam Neeson jako Oskar Schindler.

Forrest Gump

Forrest Gump - Nejlepší filmy,které musíte vidět!

Jednoznačně nejlepší film od Roberta Zemeckise zobrazuje život Forrest Gumpa, obyčejného a lehce dementního muže který se vždy řídil radami jeho maminky a jednoduše dělal vždy to co se mu řeklo. Úžasné a lehce komické zobrazení Forrestova životní cesty od 50. do 80. let obohacené o skutečné události, které jsou však zobrazeny a odlehčeny pohledem hlavního hrdiny. Film umocňují dokonalé triky a nádherná hudba. V životní roli opět Tom Hanks.

Matrix

Matrix - Nejlepší filmy,které musíte vidět!

Na svou dobu naprosto revoluční akční film si zahrává s myšlenkou, zda život, který žijeme je skutečně reálný. Tento film předvedl v té době naprosto ohromující filmové triky a právem za to získal Oskara za nejlepší efekty. Film je doslova nabušen akčními sekvencemi a film doprovází mistrovský soundtrack. Keanu Reeves v hlavní roli jako postava Neo. Naprostá povinnost pro všechny milovníky sci-fi a akčního žánru.

To top