Vztahy

5 znaků, že váš vztah nemá smysl

5 znaků, že váš vztah nemá smysl

Každý vztah si někdy musí projít krizí. Partneři se ocitnou na křižovatce a musí se rozhodnout, zda v tom pokračovat nebo jít dál každý svou cestou. A právě rozhodování bývá složité pro každého z nás. Je to vždy jen na vás a na vašem partnerovi, ale těchto 5 znaků vám může pomoci dojít k rozhodnutí, že je lepší se rozejít.

Neustálé udržování vztahu

Toto neustálé zahlazování děr, které ve vašem vztahu vznikly vás rozhodně nikam nedostane. Ve vztahu byste měli stavět na základech, které jste společně vybudovali s možností se posouvat dál. Pokud se však místo toho pouze snažíte lepit neustále něco dohromady, tak je opravdu čas na rozchod.

Nespíte spolu

Sex hraje ve vztazích jednu z hlavních rolí. Samozřejmě může mít sexuální absence několik důvodů jako například únava, stres, onemocnění a spoustu dalších. Pokud však sex nemáte dobrovolně, tak rozhodně zbystřete. Častou příčinou je to, že vás váš partner přestal sexuálně akceptovat. Výsledkem může být nevěra nebo snížení vašeho sebevědomí. Proto je lepší tomu předejít – rozchodem.

Nemáte na sebe navzájem čas

Trávení společného času neodmyslitelně patří ke každému vztahu. Je to hlavně o tom určit si své priority a v neposlední řadě se spolu také cítit dobře. Proto pokud si raději volíte jiné aktivity, než být se svým protějškem, pak to rozhodně nevěští nic dobrého.

Nekomunikujete

Komunikace je základní stavební materiál všech vztahů! Pokud se vaše “Miluji tě” nebo “Jak se máš” změnilo v “Nezapomeň vynést odpadky”, pak byste měli rozhodně přemýšlet o velké změně.

Partner vás nepodporuje

Každý člověk potřebuje mít občas cítit podporu a právě podpora by měla být součástí každého zdravého vztahu. Partner by měl mít zájem o to, co děláte a a také vás podporovat ve vašich rozhodnutích. Pokud se vůbec neangažuje a stará se pouze o své zájmy, tak je čas na rozchod!

To top