Film Zajímavosti

TOP 5 zajímavostí o filmu Zelená Míle

TOP 5 zajímavostí o filmu Zelená Míle

Zelená míle patří k nejlépe hodnoceným filmům všech dob. Díky perfektnímu příběhu a dokonalým hereckým výkonům si u nás v ČR vysloužil na portálu ČSFD 3. místo.

Přinášíme vám 5 zajímavostí!

Filmová myš

Ve filmu bylo použito celkem 15 myší, které byly měsíce trénované, aby dělaly různé triky a kousky. Aby je tvůrci dostali tam, kam chtěli, umístili vždy mísu s jídlem tam, kam chtěli, aby myš přišla.

John Coffey ve skutečnosti není tak vysoký

Johna Coffeyho ve filmu ztvárňuje herec Michael Clarke Duncan, který ve skutečnosti měří 192 cm. Proto museli tvůrci filmu využít různých triků, aby herec potřebné výšky pro postavu Johna Coffeyho. Například jeho postel byla kratší, aby vypadal jako obr. Po celou dobu natáčení chodil herec po různých krabicích a stupíncích. Hercovu výšku ještě umocňovaly různé úhly záběrů. Paradoxem je, že například David Morse je jen o 3 cm menší a James Cromwell, který ztvárnil ředitele Hala Moorese dokonce o 9 cm vyšší!

Natáčení popravy Eduarda Delacroixe probíhalo celý týden

Doug Hutchison měl jako Percy Wetmore vést tuto popravu a proto musel svojí řeč celý ten týden stále dokola opakovat. Při jednom z natáčecích dnů řekl z legrace všem komparzistům, kteří hráli publikum, že pokud někdo řekne jeho řeč správně, dá mu 20 amerických dolarů. Nevěděl ale, že byly vytvořeny cedule obsahující celou jeho řeč za jeho zády. Když „soutěž“ začala, zvedl štáb cedule nad hlavu, a tak se to několika komparzistům podařilo přečíst správně a herec tak přišel o pěknou sumu peněz!

Čtěte také: 5 nejlepších filmů které prostě musíte vidět!

Ve filmu se objevila tři elektrická křesla

První z křesel bylo normální bez jakýchkoliv úprav. Na tom druhém byla upevněna robotická figurína ztvárňující postavu Eduarda Delacroixe při popravě a třetí bylo zase opticky zmenšeno, aby John Coffey vypadal mohutně.

Tom Hanks měl hrát i jeho starší já

Příběh o Paulových zážitcích jako dozorce smrti je rozdělen na dvě sekce, začátek příběhu – rok 1935 a konec příběhu – rok 1999. Příběh představuje a uzavírá mnohem starší Paul. Roli starší inkamaci postavu si zahrál herec Dabbs Geer. Byla to také jeho poslední role. Proto byl vytvořen plán pro Toma Hanksa, aby si starší inkamaci postavy zahrál sám. Ale bohužel se týmu vizážistů nepodařilo Hanksa věrohodně přeměnit na stoletého stařečka.

To top