Cestování

Aktivní dovolená na kole, část 1.

Aktivní dovolená na kole

V Česku postupně vzniká spousta cyklostezek. Ale za našimi sousedy v Rakousku a Německu stále zaostáváme.

Pojďme se tedy nejprve podívat k našim největším sousedům v Německu na známou cyklostezku Elberadweg (Labská stezka). Tato cyklotrasa vede podél toku řeky Labe a má celkovou délku přibližně 1200 km. Vede z Krkonoš až do Cuxhavenenu na břehu Severního moře. V Německu patří mezi nejoblíbenější cyklostezky. Projet se vám ji jistojistě nepovede za jedinou dovolenou. Německý úsek vede téměř po rovině a nabízí spoustu míst k navštívení. Trasu se doporučuje absolvovat proti proudu, a to zejména kvůli převažujícím severo-západním větrům. Projíždět budete po levém i pravém břehu a spojení zajišťují mosty a přívozy. Cyklostezka je v Německu perfektně značená a po její trase a skrze města vás provede logo ELBERADWEG.

S ubytováním je to jednoduché. Nabízejí se téměř sama. Hotely, penziony a kempy podél trasy mají vlastní certifikaci, která je zárukou ubytování pouze na jednu noc, uskladnění kol, možnosti usušení oblečení a základního vybavení na opravu kol. Na Česko-německých hranicích stezka končí v obci Schmilka. Na oficiálních stránkách stezky najdete všechny potřebné informace, včetně tipů, kde se během dne zastavit, občerstvit i mapy ke stažení.

Další ze stezek v Německu je Grünes Dach Radweg. Najdete ji v česko-bavorském pohraničí. Má délku pouze 150 km, ale je zase o něco náročnější, protože obsahuje několik náročnějších stoupání. Výhodou této stezky je, že ji zkušenější cyklista zvládne i během prodlouženého víkendu.

Dalšími cyklostezkami, které doporučujeme, jsou například Tauberradweg a Schlossparkradrunde Allgäu.

To top