Tipy a Triky

Co plánujete číst za knihy v únoru?

Co plánujete číst za knihy v únoru?

Měsíc únor je pro mnoho z vás dobou, kdy trávíte většinu času doma. Pokud si chcete zkrátit čekání na jaro čtením, nabízíme vám pár zajímavých tipů.

Kdo má rád dobrodružství tak se může vypravit knižně do trestanecké kolonie na Ďábelských ostrovech ve Francouzské Guyaně. Životopisný román Motýlek od bývalého trestance jménem Henri Charriére vás provede jeho příběhem, který se odehrával dlouhých 12 let. Obvinění z vraždy, kterou nespáchal vás zavede deportací do tropického pekla. Henri se neustále snaží utéct a postupně mění svůj pohled na život i lidi okolo sobe. Kniha poprvé vyšla v roce 1969 a postupem let byla také zfilmována. Nicméně příběh člověka tak zkoušeného životem se do jednoho filmu nevejde a proto doporučujeme knižní podobu. Na příběh navazuje volně i druhý díl, ve kterém se Henri snaží zařadit do života běžného člověka.

Pro romantiky můžeme doporučit Tajemství hedvábného vějíře od spisovatelky jménem Lisa See. Tématem jsou vzpomínky na život, tradice a zákony v Číně během 19. století. Kniha vypráví příběh dvou dívek z odlišných životních poměrů, které prožívají stejná utrpení jako například bolestivé podvazování chodidel. Příběh o celoživotním přátelství, které pomáhá překonat tyto útrapy vám přiblíží život žen v tehdejším krutém prostředí.

Kdo je nadšencem temné literatury, může se pustit do postapokalyptické literatury Metro 2033, který napsal Dmitry Glukhovsky. Příběh se odehrává v rozsáhlých prostorách Moskevského metra. Za dlouhá léta se z lidí ukrytých ve stanicích a tunelech metra stávají odolní jedinci, žijící v komunitách jednotlivých stanic. Knížka je doplněna přesnou mapkou Moskevského metra a můžete se tak opravdu ponořit do příběhu. Připravte se na těžké čtení, ale nedá vám spát jestli není za příběhem i něco jiného. Koho kniha nadchne může se pustit do dalších dílů, které tvoří trilogii.

To top