Tipy a Triky

Pokud toužíte po akváriu, poradíme vám jak začít

Pokud toužíte po akváriu, poradíme vám jak začít

Akvaristika je nejen krásný koníček, ale také prostředek pro odpočinek mysli a propracovaná nádrž se může stát nádherným doplňkem interiéru.

Při výběru akvária si nejdříve promyslete, kde v interiéru bude nádrž umístěná. Příliš světlé místo podporuje růst řas a akvárium budete muset častěji čistit. Příliš tmavý kout bude vyžadovat celodenní svícení. Nádrž také zabere spoustu místa a může být poměrně těžká. Bytelný stolek a dostatek místa je tedy základem pro vaše rozhodování. Cílovou váhu bude tvořit nádrž, voda a také veškeré vybavení.

Akvaristika může být finančně náročný koníček, ale lze se přizpůsobit i nižšímu finančnímu rozpočtu. V případě omezeného finančního rozpočtu počítejte s menším výběrem rybek a více času, který budete věnovat pro zařízení akvária. Čím menší nádrž si pořídíte, tím častěji se budete věnovat čištění. Nádrž si můžete poskládat sami do posledního detailu a nebo využít připravené sety. Před nákupem setu si zjistěte, jaká je možnost dokoupení náhradních dílů nebo dalších doplňků.

Velikost nádrže vás bude limitovat při výběru rybek. Nastudujte si jaké rybičky vás zajímají a kolik potřebují místa. Mnoho druhů vyžaduje život v hejnu s určitým minimálním množstvím kusů.

Doplňky do nádrže zaberou další místo, výsledný prostor pro rybky bude tedy ještě menší než jaký obsah má prázdná nádrž. Promyslete také kdo se vám bude o rybičky starat až odjedete na dovolenou. Na kratší dobu můžete využít automatické krmítko nebo granule, které se postupně rozpouští ve vodě. Světlo a vzduchování lze připojit na spínací hodiny. Písek a kamínky na dno nádrže si můžete zakoupit v akvaristice, nebo nasbírat v případě. Hladké oblázky jsou ideální pro pokrytí dna. Voda kolem oblázků může volně proudit a nebude se vám v nádrži usazovat tolik kalu. Nasbírané oblázky v přírodě před umístěním do nádrže vyvařte ve vroucí vodě a vydrhněte kartáčem. Doplňky do nádrže nesmí mít ostré hrany, rybičky se můžou lehce zranit.

Pokud budete výběru věnovat dostatek času, získáte nádherný způsob trávení volného času.

To top