Vztahy Zdraví

Jak si udržet erekci? Pomůžou vám tyto zdravé návyky!

Jak si udržet erekci? Pomůžou vám tyto zdravé návyky!

Impotence může postihnout muže všech věkových kategorií a tím pořádně znepříjemnit život od sexuální oblasti až po psychiku. Pokud postihla i vás, tak rozhodně není třeba věšet hlavu. Existuje mnoho zdravých návyků, které dopomohou k silné a dlouhotrvající erekci. Kromě toho vám také pomohou žít zdravějším životním stylem. 

Zdravé stravování

Zdravá strava, plná živin, je základ! A věřte, že strava je jeden z největších přispěvatelů ke správnému fungování sexuálních funkcí. Důležité jsou potraviny bohaté na antioxidanty, vitamíny a minerály jako jsou zdravé tuky (například avokádo), celozrnné obiloviny, ovoce a zelenina. Ke zdravé hladině testosteronu vám pomůže dostatečné množství bílkovin v každém pokrmu. 

Pravidelný pohyb

Pravidelný pohyb má mnoho benefitů včetně podpory erekce. Snažte se hýbat alespoň 30 minut denně. Místo cesty autem zvolte procházku, vyměňte výtah za schody a když si z toho vytvoříte rutinu, tak se nebudete stačit divit, co vše se zlepší! Nejen erekce, ale také zdraví kardiovaskulárního systému! 


Eliminujte stres

Stres má výrazný vliv na sexuální funkce, včetně erekce. Ke snížení hladiny stresu pomáhá cvičení, jóga, meditace a relax. Důležitým faktorem je také dostatek spánku, délka spánku by měla být cca. 8 hodin denně. Odpočinete si, dáte se do pohody a mimo toho, že se budete cítit skvěle ještě přispějete ke kvalitnější erekci.

Stop alkoholu a kouření

Častá konzumace alkoholu a kouření mohou negativně ovlivnit kvalitu erekce. Alkohol přirozeně snižuje hladinu testosteronu a ovlivňuje i nervový systém, zatímco kouření stahuje cévy a snižuje průtok krve. Pokud máte některý z těchto návyků a bojíte se je úplně odstranit ze svého života – snažte se je alespoň omezit na minimum.

Péče o zdraví jako celek

Zdraví celého těla je nezbytně nutné pro kvalitní fungování v sexuální oblasti. Ptáte se jak? Ideální je docházet na preventivní prohlídky, dostatečný spánek, pohyb a s tím spojené udržování zdravé hmotnosti a v neposlední řadě také dostatečná hygiena. To všechno jsou faktory, které hrají velkou roli v oblasti sexuálního života. 

Kvalitní erekce je kombinací zdravých návyků. Strava, pohyb, spánek, omezení alkoholu a kouření. Pokud se ale potýkáte s problémy v této oblasti, rozhodně se nebojte a svěřte se do péče lékařů, kteří vám poskytnou odborná doporučení a péči.

To top