Cestování

Madeira je trvale zeleným ostrovem

Madeira je trvale zeleným ostrovem

Toto označení si Madeira nese plným právem. Její severní strana zaujímá jeden velký les a místní celoroční klima zajišťuje právě jeho celoroční zelenost.

Na Madeiru se dostanete téměř ze všech evropských letišť a to včetně české republiky. Ceny letenek se dají sehnat za příznivé ceny a dovolená tak nemusí nutně být velkou zátěží. Letiště na Madeiře je devátým nejnebezpečnějším na světe. Je to dáno umístěním letiště na rozhraní hor s oceánem a navíc se nachází ve větrném koridoru. Ostrov sice neoplývá moderní architekturou a vymoženostmi, ale má naprosto perfektní autobusovou dopravu a síť silnic.

Nemusíte se vázat na cestovní kancelář, procestovat ostrov lze pohodlně po svém. Pokud chcete cestovat autobusem, ubytujte se v hlavním městě Funchal. Zde je centrální stanoviště autobusových linek, které vás dovezou kamkoliv na ostrově. Trasy pro výlety často kopírují vodní kanály. Doporučujeme si nejdříve pročíst průvodce a vyhodnotit, která trasa je pro vás vhodná. Kdo trpí závratí, bude muset trochu přebírat kam se vydat. V hlavním městě najdete informační centrum, kde vám dobře poradí a mají k dispozici jízdní řád autobusů. Ten si můžete stáhnout i sami na internetu. Výhodou cestování autobusem je, že se nemusíte vracet na stejnou zastávku k odjezdu, ale můžete dojít na jinou trasu. Autem budete mít možnost svobodnějšího pohybu po časové stránce.

Při cestování autem počítejte s úzkou silnicí a množstvím zatáček, které se vinou po horských úbočích. Jaro je na Madeiře ve znamení květů, ale také s větším počtem srážek. Srážky mohou být celodenní a mnoho stezek můžou být schůdné po kolena ve vodě. Podzim je na srážky nejchudší, květů je méně, ale i tak si můžete užít pohled v lese na divoce rostoucí Hortenzie, které budou vyšší než vy. Mnoho rostlin které známe ze zahradnictví, roste na Madeiře  divoce v lese, což je pro nás dost neobvyklé.

To top