DomůCestováníMadeira je trvale zeleným ostrovem

Madeira je trvale zeleným ostrovem

Date:

Toto označení si Madeira nese plným právem. Její severní strana zaujímá jeden velký les a místní celoroční klima zajišťuje právě jeho celoroční zelenost.

Na Madeiru se dostanete téměř ze všech evropských letišť a to včetně české republiky. Ceny letenek se dají sehnat za příznivé ceny a dovolená tak nemusí nutně být velkou zátěží. Letiště na Madeiře je devátým nejnebezpečnějším na světe. Je to dáno umístěním letiště na rozhraní hor s oceánem a navíc se nachází ve větrném koridoru. Ostrov sice neoplývá moderní architekturou a vymoženostmi, ale má naprosto perfektní autobusovou dopravu a síť silnic.

Nemusíte se vázat na cestovní kancelář, procestovat ostrov lze pohodlně po svém. Pokud chcete cestovat autobusem, ubytujte se v hlavním městě Funchal. Zde je centrální stanoviště autobusových linek, které vás dovezou kamkoliv na ostrově. Trasy pro výlety často kopírují vodní kanály. Doporučujeme si nejdříve pročíst průvodce a vyhodnotit, která trasa je pro vás vhodná. Kdo trpí závratí, bude muset trochu přebírat kam se vydat. V hlavním městě najdete informační centrum, kde vám dobře poradí a mají k dispozici jízdní řád autobusů. Ten si můžete stáhnout i sami na internetu. Výhodou cestování autobusem je, že se nemusíte vracet na stejnou zastávku k odjezdu, ale můžete dojít na jinou trasu. Autem budete mít možnost svobodnějšího pohybu po časové stránce.

Při cestování autem počítejte s úzkou silnicí a množstvím zatáček, které se vinou po horských úbočích. Jaro je na Madeiře ve znamení květů, ale také s větším počtem srážek. Srážky mohou být celodenní a mnoho stezek můžou být schůdné po kolena ve vodě. Podzim je na srážky nejchudší, květů je méně, ale i tak si můžete užít pohled v lese na divoce rostoucí Hortenzie, které budou vyšší než vy. Mnoho rostlin které známe ze zahradnictví, roste na Madeiře  divoce v lese, což je pro nás dost neobvyklé.

0 0 votes
Article Rating

Poslední příspěvky

Plastová vs dřevěná vs hliníková okna

Plastová vs dřevěná vs hliníková okna Při výběru oken je...

Plechová versus pálená versus betonová krytina

Vybrat střešní krytinu není úplně jednoduché. Podle čeho volit...

Jímka versus septik versus ČOV

Septik, jímka nebo čistírna odpadních vod jsou různými způsoby,...

Difuzně otevřená nebo uzavřená dřevostavba?

Budoucí majitel dřevostavby stojí před celou řadou konstrukčních otázek....

Ceny stavebních materiálů rapidně rostou. Výstavby se můžou výrazně prodražit

Stavební materiál významně zdražil. Kterých položek se zdražování dotklo,...
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x