Vztahy

Najděte si s vaším protějškem vlastní tradice

Najděte si s vaším protějškem vlastní tradice

Každý vztah je zpočátku krásný už tím, jak se vzájemně poznáváte a sdělujete si zážitky z doby, kdy jste se ještě neznali. Objevujete během hovoru místa, která jste oba, i když každý zvlášť, navštívili. Po letech a v některých vztazích už po měsících vztah zevšední, už si toho nemáte tolik co říct a konverzace se omezí na novinky z práce případně na plánování víkendu. Podobný vztah je na cestě ke zdárnému konci. Jestli vám na sobě navzájem záleží, musíte se snažit předejít podobné situaci.

Na hodnotném vztahu je potřeba pracovat a starat se o něj.

Zkuste si najít vlastní tradice, které budou vycházet například z doby, kdy jste se navzájem poznávali. Nemusíte vymýšlet pokaždé novou procházku. Uvidíte, že i opakovaná trasa procházky může přinést nové zážitky a víc si jich budete všímat, pokud máte s čím srovnávat. Asi se toho moc nezmění, když budete chodit každý týden stejnou trasu, ale při opakování procházky po pár měsících už ledacos objevíte. Mění se stavby ve městech, příroda i menu v restauraci. Stačí, aby se změnil detail a hned bude o čem se zmínit a uvidíte, jak se konverzace může stočit na témata, která by vás před tím ani nenapadlo otevírat. Sdílejte na procházce nebo výletě co jste se dočetly nebo slyšely nového.

Tematická dovolená není pouze pro starší páry. V dnešní době najdete v nabídce cestovních kanceláří například dovolenou v Asii kombinovanou s jógou, nebo o něco blíž ve středomoří výlety na kole. Možná si i najdete přátele s podobnými zájmy a můžete podnikat další společné výlety po návratu domů. Domluvte si se svým protějškem znovu první rande, a to se vším všudy. Flirtujte spolu a domluvte si sex. Nepřestávejte objevovat nové restaurace a místa a rozšiřovat tak, svá oblíbená místa.

To top