Auto

Užitečná zimní výbava do auta

Užitečná zimní výbava do auta

Povinnou výbavu v autě určitě všichni máte a v případě potřeby použijete. Existuje pár dalších věcí na cesty autem v zimních měsících, které můžou přijít velice vhod. Stačí uvíznout na dálnici ve sněhové vánici, a to se může protáhnout i na pár hodin.

Základem je dostatek tekutin, což platí pro jakoukoliv část roku, nicméně v zimě je praktická termoska s horkým nápojem čajem nebo kávou. Nespoléhejte se na to, že budete šťastlivec, který uvízne v blízkosti čerpací stanice.

Deku oceníte, když nebudete mít dostatek pohonných hmot na to, abyste měli nastartované auto několik hodin kvůli topení.

Nezapomínejte i na nějaké jídlo, není potřeba nijak zvlášť vyvařovat nebo péct na cestu. V dnešní době už je naprosto běžné v obchodě zakoupit různé energetické tyčinky s širokou nabídkou příchutí.

Zábavu na zkrácení dlouhé chvíle už si musíte vymyslet sami podle toho, co vás baví a jaké máte spolucestující.

Vcelku praktická vychytávka jsou gumové pásy pod kola. Gumové vyprošťovací pásy jsou velice rychlým způsobem, jak dostat auto ze sněhu, písku nebo v létě z bahna. Jde o gumové hranoly spojené kovovým lankem. Sice s jejich pomocí nemůžete jet jako se sněhovými řetězy, ale rozhodně na rychlé vyhrabání z kluzkého materiálu poslouží perfektně. Pásy jednoduše umístíte co nejblíž před kola, ideálně když se vám podaří je zasunout alespoň trochu pod ně. Pak už jen stačí popojet, aby se pás dostal celý pod kola. Není to žádný převratný vynález, protože stejnou službu uděláte i s pár větvičkami, ale ne vždy jsou po ruce. Na internetu najdete několik prodejců a kdo je šikovný, jistě si něco podobného vyrobí i sám.

Nezapomeňte na to, že pokud nebudete moct mít nastartováno, tak si ani nedobijete telefon. Pořiďte si powerbanku, jsou cenově dostupné a zaberou jen pár centimetrů místa.

To top