Film Zajímavosti

Nejpodivnější názvy filmů. Viděli jste některý z nich?

Nejpodivnější názvy filmů. Viděli jste některý z nich

Pokud milujete filmy, jistě budete mít slušný přehled o tom, jaké filmy jsou nejoblíbenější, nejkontroverznější nebo naopak největší propadáky. Ale možná jste netušili, že existuje i žebříček filmů s nejpodivnějšími názvy. Proč režisér zvolí to které jméno je občas záhadou, ale tyto filmy mají takové názvy, že je občas těžko říct, odkud se vlastně vzaly.

Blacula

Film z roku 1972 je vlastně černošskou úpravou známého hororového románu Brama Stokera. Titulní role se ujal tehdy velmi populární William Marshall a snad i díky tomu není film takový propadák, jak by se na první pohled mohlo zdát. Podivný název, který má logicky odkazovat na spojení slov „black“ a „Dracula“ je asi snahou o chytrou třešničku na dortu, ale ve skutečnosti působí spíš bizarně.

Svalnatý Santa Claus

Podívali byste se na film s tímto názvem? Pokud ne, o nic byste nepřišli. Zatímco předchozí snímek se mohl pochlubit alespoň hvězdou v hlavní roli, na filmu Svalnatý Santa Claus se pozitiva hledají o mnoho hůř. Děj se odehrává v Kalifornii v městečku Sanville, které plánuje zničit proradný Ebner Frost. Zastavit jej může jen udatný Santa Claus, který je ale v tomto zpracování samý sval a šlacha a daleko více připomíná Supermana než obtloustlého staříka.

Hele vole, kde mám káru?

Název je nic moc a to samé platí i o celém filmu. Povedený není ani scénář ani herecké obsazení. Děj se točí okolo dvou přátel, kteří napravují škody po bujarém večírku. Je to jednoduše komedie, kterou si můžete pustit jen tehdy, když se zrovna z takového bujarého večírku vzpamatováváte a půlku nevnímáte. Jinak je to utrpení.

Muži, co zírají na kozy

Jakkoli je název na první pohled trochu infantilní, svůj cíl – upoutat divákovu pozornost – splňuje. Hrdinou příběhu je novinář Bob Wilton, který se snaží zapomenout na nepovedené manželství a usiluje tedy najít skutečně peprnou kauzu, která by mu pomohla se přes neúspěch překlenout. To se mu také nakonec podaří, ale co zjistí, se dozvíte, až když se na film sami podíváte.

To top