Vztahy

Jak na dlouhý a šťastný vztah? Stačí použít pravidlo tří

Jak na dlouhý a šťastný vztah Stačí použít pravidlo tří

Dlouhodobé vztahy jsou asi naším největším cílem. Každý toužíme najít člověka, se kterým nám to skutečně vydrží, a i po letech si stále budeme mít co říct, stále spolu budeme rádi trávit čas a budeme moci prožít krásný podzim života. Pro každý druhý pár to ale neplatí. Rozvodovost je vysoká a klidně i po dvaceti letech se mnohé páry nakonec rozejdou.

Jak tedy udržet ve vztahu náboj i s přibývajícími roky? Na vztahu je nutné aktivně pracovat, a to i tehdy, když ten druhý se úplně nesnaží.  Šťastný vztah není zadarmo, vyžaduje práci, jejíž výsledek je nejistý. Ale to by vás nemělo odradit.

Základem většiny šťastných párů je oboustranný upřímný zájem o život toho druhého. Váš hlavní zájem musí vždy patřit partnerovi. A to i tehdy, když se narodí děti, máte hodně práce a celkově nevíte, kam dřív skočit. Důležitá je tedy komunikace, a to každodenní. Tématem vašich hovorů by ale neměly být je praktické otázky, ale především také rozhovor o pocitech, snech a plánech. Váš partner by měl mít pocit, že se před vámi může zcela otevřít a že ho nikdy neodsoudíte za to, co si myslí.

Pravidlo tří

Zajímavé je, že pravidla pro dnešní vztahy se příliš neliší od těch, které aplikovali i naši předci. Podle mnoha výzkumů je vlastně klíč ke šťastnému vztahu nám všem na dosah. Stačí dodržovat pravidlo tří:

  • Každodenní komunikace
  • Fyzické doteky
  • Společný cíl

O každodenním hovoru jsme se již zmínili, ale je dobré podotknout, že to samé by mělo platiti i tehdy, když se fyzicky nesetkáte. Mobily, internet a sms zprávy nám umožňují snadnou komunikaci kdekoliv na světě, tak proč ji nevyužít.

Je také nutné ani ve starším věku neopouštět fyzický kontakt. Je přirozené, že odejde přirozená touha a vášeň a možná i fyzická zdatnost, která je k některým milostným hrátkám nutná, ale polibek nebo pohlazení zvládnete i na smrtelné posteli. V neposlední řadě je pak také nutné společně někam směřovat. Mít stejné hodnoty, touhy a cíle a vzájemně se na cestě k nim podporovat. To vás spolehlivě udrží při sobě i během krizí.

To top