Zajímavosti

Počet veganů ve světě stále roste, k omezení konzumace masa nabádají i celebrity.

Počet veganů ve světě stále roste, k omezení konzumace masa nabádají i celebrity.

Pouze ve spojeném království na základě průzkumu se počítá s nárůstem až o 300 % do roku 2020.V současné době zhruba jedno procento z Britské populace tvoří vegani, tedy kolem 700 000 lidí. V české republice existuje několik veganských skupin na facebooku, ta největší čítá přes 20 000 členů. Výsledky průzkumu také ukazují že o alternativní stravování se zajímá více lidí mladšího věku. Starší lidé jsou více konzervativnější a alternativní stravování spíše odmítají.

Na nárůst zájmu o veganské alternativy reagují i velké nadnárodní firmy. V obchodech si můžeme stále více všimnout produktů s nápisem Vegan. Dokonce i fastfoody začínají nabízet vegan náhrady za klasické masové produkty.

Za stále vetší růst můžou také celebrity a jejich sociální sítě, skrze které veganství stále více propagují. Vegan je například známý skladatel Moby, Woody Harrelson, Paul McCartney, Peter Dinklage ze seriálu Hra o Trůny, nebo Joaquin Phoenix, kterého všichni známe jako zlého císaře z filmu Gladiátor.

Že bez masa lze i cvičit a budovat svalovou hmotu dokazují i sportovci. Např. nejsilnější muž Německa do 105 kg Patrik Baboumian, který podává úctyhodné výkony. Pro omezení konzumace masa je např. i Arnold Schwarzenegger, který nyní chystá s režisérem Terminátora (James Cameron) dokument Game Changers.

To top