Film

Pohodové filmy na měsíc březen

Pohodové filmy na měsíc březen

Jaro je ještě daleko a zatím venku vládnou krátké dny a brzké tmavé večery. Doporučíme vám pár „oddychovek“ na ukrácení chvíle.

Jak ukrást nevěstu je romantická komedie s pořádnou dávkou vtipu, což z filmu dělá příjemnou pohodovku na únorové tmavé večery. Hrdina příběhu je bezstarostný a finančně zajištěný Tom, který věnuje svůj volný čas mnoha ženám a své velmi dobré kamarádce Hannah. Zlom v jeho životě nastane, když se Hannah zamiluje do jiného muže, začne plánovat svatbu, a navíc i stěhování na jiný kontinent. Tom si postupně uvědomuje, že ji nechce ztratit a začne všemi prostředky bojovat, aby jí dokázal svou lásku, kterou nevědomky schovával dlouhé roky za přátelství. Jeho dosavadní pověst mu ani trochu nepomáhá, ale on to za žádnou cenu nechce vzdát.

Pro ty, kdo dávají přednost žánru sci-fi, je tu nestárnoucí klasika, sitcom Červený trpaslík. Jde o několik sérií a příběh se odehrává na vesmírné nákladní lodi. Hlavními postavami jsou člověk, hologram a zmutovaný kocour. Postupně se posádka rozšiřuje o další členy, kteří zůstanou natrvalo, nebo jen příběhem krátce procházejí. Zpracování je formou komedie s dávkou černého humoru. 

Durrellovi je oddychový seriál o čtyřech sériích. Příběh se odehrává na ostrově Korfu, kam se přestěhuje celá rodina z Anglie. Rodinu tvoří maminka a její čtyři děti. Nejstarší syn by chtěl být spisovatelem, ale nemá v Anglii inspiraci pro psaní a musí se živit jako realitní makléř. Oba prostřední sourozenci neví, kam se mají zařadit. Nejmladší Gerald má vášeň pro zvířata a ve škole se příliš nudí a působí tedy výstředním dojmem. Anglie se pro ně stává šedivou a neinspirativní. Korfu může přinést zpestření a nové začátky. Všichni členové rodiny postupně nachází své místo ve společnosti, a to vše je popsané velice vtipnou formou. Seriál je inspirovaný skutečným životem rodiny a autorem je nejmladší Gerald. Celý příběh vyšel také v knižní formě. Až budete hledat tento seriál v knižní podobě, narazíte na mnoho dalších Geraldových knížek, které také stojí za to si přečíst.

To top