Film Tipy a Triky

Top 5 vánočních filmů, které musíte vidět

Top 5 vánočních filmů, které musíte vidět

Letošní Vánoce pomalu, ale jistě klepou na dveře. K pravé Vánoční atmosféře neodmyslitelně patří vánoční filmy a pohádky. Jen si to představte – teplo domova, praskání hořícího krbu, horký čaj a vy společně s rodinou sledujete vánoční film. Nádhera. Pojďte se s námi dnes mrknout na top 5 vánočních filmů, které musíte vidět!

1.    Láska nebeská (2003)

Tahle romantická komedie natočená v koprodukci USA, Francie a Velké Británie ve vás zaručeně vzbudí vánoční náladu. Děj se odehrává v předvánočním Londýně a vzhledem k tomu, že se jedná o romantickou komedii – primárně se film točí okolo vztahů, Žádný nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. Zápletek plných lásky, štěstí, ale i smutku je v tomto filmu přehršel a rozhodně se nebudete nudit. Vše se rozplete právě na Štědrý večer, kdy se střetne několik Londýnských životů a příběh tak vyvrcholí.

2.    Poslední prázdniny (2006)

Na začátku standartní život americké kuchařky Georgy se sesype jako domeček z karet v momentě, kdy jí lékař oznámí, že jí zbývá poslední měsíc života – Georga ale nezoufá a rozhodne se si svůj poslední měsíc užít se vším všudy! Vezme všechny své našetřené peníze a odjede do lázní v Karlových Varech a tam zažívá různá dobrodružství. Rozhodně stojí za shlédnutí.

3.    Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Vánoční klasika – Karlík – hlavní hrdina – žije se svou rodinu ve velmi nuzných podmínkách v malém domečku na kraji lesa. Často si sní o tom, že se podívá do továrny na čokoládu Williho Wonky , která sídlí nedaleko. Karlík čokoládu miluje, ale dostane ji jednou za rok. Z novin se dozvídá, že Wonka vyhlásil soutěž, která spočívá v nalezení zlaté kartičky v jeho čokoládě. Kdo kartičku najde – dostane tak VIP vstup do továrny na čokoládu. Karlík náhodou najde při cestě ze školy dolar a za něj si koupí dvě Wonkovy čokolády – v té druhé nachází zlatý kupón a tak se může vydat se svým dědečkem do továrny na čokoládu, kde se mu splní všechny jeho dětské sny.

4.    Prázdniny (2006)

Čerstvě opuštěná Amanda v depresích se krátce před Vánocemi rozhodne radikálně změnit prostředí. Prostě vypadnout někam, kde jí všechno nebude připomínat, že se její život hroutí -úplně ideální by bylo, kdyby našla jinou opuštěnou holku v depresích a vyměnila si s ní na vánoční prázdniny bydlení. A to také udělá. Krásný, romantický vánoční film.

5.    Sváteční rande (2020)

Romantická komedie, která se řídí heslem, že na Vánoce by neměl nikdo být sám. A o tom je celý příběh – dva mladí lidé už nehodlají být dále na Vánoce sami, a tak se dohodnou, že si budou navzájem dělat společnost. Z pouhého dělání společnosti však vyvstane láska.

Uvařte si horký čaj nebo kakao, zachumlejte se pod deku a hurá k televizi, tyto filmy zaručeně navodí u vás doma tu pravou vánoční atmosféru a vy si zkrátíte čekání na Ježíška!

To top