Tipy a Triky

Výběr správné matrace je základ pro kvalitní spánek

Výběr správné matrace je základem pro kvalitní spánek

Matraci používáme každý den, a to několik hodin. Věnujte tedy dostatek času výběru vhodného materiálu a prostudujte, jak se o matraci starat v průběhu let.

V první řadě si vyberte matraci z ideálního materiálu, který vyhovuje přesně vašim potřebám.

Pěnové a latexové matrace se dokáží přizpůsobit konturám vašeho těla a dopřejí tak pocit dokonalého pohodlí. Oba tyto materiály umí dobře tlumit otřesy, což oceníte zvláště v případech, kdy váš partner nespí zrovna nejklidněji. Navíc jsou tyto materiály měkké, pružné a také hodně odolné, takže vám vydrží spoustu let.

Pružinová matrace rovnoměrně rozloží váhu těla a snižuje tlak na jeho určité části, čímž vám zajistí pohodlí a ničím nerušený spánek. Je vynikající volbou i pro ty, kterým je v noci často horko, protože poskytuje dokonalou cirkulaci vzduchu.

Rámy pod matrace prodlouží životnost a pohodlí matrace, protože pohlcují většinu otřesů a váhu působící na postel. Pokud upřednostňujete vyšší lůžko, aby se vám například lépe vstávalo a uléhalo, doporučujeme rám pod matrace doplnit o vyšší nohy. Aby matrace sloužila dobře, a tak dlouho jak má, měli byste ji pravidelně otáčet a tím rovnoměrně opotřebovávat obě strany.

Krycí podložka se dává na matraci. Chrání ji před prachem, zašpiněním a prodlužuje tak její životnost. A samozřejmě zároveň zvyšuje také pohodlí matrace. Podložku snadno vyvětráte, vyčistíte nebo vyperete, a tak bude vaše postel čistá, příjemná a pohodlná. Pokud potřebujete jinou matraci než váš partner, krycí podložka poslouží na zakrytí mezery mezi dvěma matracemi.

Textil do ložnice je také důležitou součástí dobrého spánku, kupujte si pouze povlečení z materiálů, které jsou vám příjemné na omak. Pro chladnější místnosti je vhodné flanelové povlečení, které nestudí, a navíc vás příjemně zahřeje.

To top