Cestování Paranormální jevy Zajímavosti

Tipy na záhadná místa v ČR

Záhadná místa v ČR

V Česku najdete, snad kromě moře, úplně vše. A to včetně záhadných míst, které svou mystičností přilákají nejednoho cestovatele. Pokud rádi pátráte po stopách tajemných míst, zajímáte se o historii a rádi cestujete, pak je tento článek přesně pro vás! Přinášíme tipy na záhadná místa v ČR

Bohnický hřbitov

Bohnický hřbitov nosí titul nejtajemnějšího místa nejen v Česku, ale i v Evropě. Návštěva tohoto místa v noci je opravdu pro silné povahy. Jsou tu pohřbeni násilníci, vrazi a lidi, které byli pro společnost hrozbou. V minulosti se na tomto místě dokonce prováděli satanistické rituály! Lidé, kteří místo navštíví pociťují divný tlak na hrudi a často mají pocit, jakoby je někdo pronásledoval. 

Branišovský les

Tento les v Jižních Čechách je proslulý tím, že po vstoupení do něj návštěvníci slyší tajemnou melodii, která je až vyzývá k cestě do nitra lesa. Je to také les sebevrahů. Kdysi tu bývala větev, která nabádala k tomu, aby na ní lidé ukončovali své životy. Několikrát se tomu tak stalo. Větev pak místní po několika desítkách sebevražd, odřízli. Legenda vypráví, že tu také několik lidí beze stopy zmizelo. Zaručeně se zde budete cítit jako v hororu. 

Hrad Houska 

Hrad, který se nachází nedaleko Mladé Boleslavi v sobě prý ukrývá bránu do pekla. Stěny hradu jsou i v těch největších teplech stále vlhké a je možné zde spatřit přízraky, nebo slyšet zvuky kroků. Pověst říká, že v podzemí hradu jsou ukryté kostry bytostí, které v noci oživnou. 

Hřbitov ve Velharticích

Celá staletí přetrvává na tomto místě pocit palčivého zla, které pocítí i ti největší bezvěrci. Místo je také spojeno s Erbenovou Svatební košilí. Hroby jsou namačkané na sebe a negativní energií se to zde jen hemží.

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/velharticky-hrbitov-misto-kterym-prostupuje-zlo

Les Pánova Březina u Mukařova

Toto místo je spojeno hned s několika legendami. Ta první z nich je o dvou milencích, kteří se rozhodli ukončit své životy po tom, co jim rodiče nepožehnali k sňatku. Utíkali v zimě do lesa, kde se vysvlékli a později zde byli nalezeni umrzlí na kost. Začalo se proto tomuto místu říkat: „U Zmrzlých“. Druhá legenda je o mladé kněžně Nežárce, která utíkala do lesa před bandity, kteří je chtěli ukrást zlatý kalich. Po jejím dopadení ji několik hodin ukrutně mučili. Dodnes se tam prý zjevuje jako dívka se světlými vlasy a místo očí má velké černé skvrny. 

Hrad Kašperk

Hrad obklopují tajemné lesy, které způsobují to, že je hrad tajemným místem i v pravé poledne. Zjevuje se zde opravdová noční můra. Pohanská bohyně. Říká se, že ten, kdo ji neprokáže patřičnou úctu – zkamení. Rozhodně se nedoporučuje zde ani v okolí přespávat.

To top