Tipy a Triky Vztahy

10 potravin, po kterých vám začnou přirozeně růst prsa

10 potravin, po kterých vám začnou přirozeně růst prsa

Toužíte po větším a plnějším dekoltu, ale plastika není nic pro Vás?

Už se dál nemusíte trápit s velikostí vašich prsou. Po těchto potravinách Vám prsa narostou!

Co určuje velikost prsou?

Největší vliv na velikost prsou má genetika. Velikost prsou často znamená jejich objem nebo plnost. Velikost prsou však ovlivňují i další faktory, například obvod hrudníku. Stavba kostí a objem prsou jsou genetické, fyzické vlastnosti, které můžete zdědit po své rodině.

O velikosti vašich prsou rozhodují následující faktory:

1. Hmotnost a věk

Kromě genů ovlivňuje velikost prsou také váš věk a hmotnost. To, jak vypadají vaše prsa v dospívání, se bude značně lišit od toho, jak vypadají později v životě. U některých lidí se jejich velikost zvětší. A u některých se bude zmenšovat. S přibývajícím věkem je však pravděpodobnější, že budou povislá. Přírůstek nebo úbytek hmotnosti může značně ovlivnit velikost košíčků a obvod trupu. Proto se velikost vaší podprsenky odpovídajícím způsobem zvýší nebo sníží, pokud přiberete nebo zhubnete.

2. Hormony a reprodukční cyklus

Naše těla jsou různá a naše hormony a reprodukční cyklus mohou hrát roli v naší velikosti prsou. Během puberty začínají naše vaječníky produkovat estrogen. To vede ke zvětšení množství tuku v prsou a jejich zvětšení.

Někdy se prsa mohou zvětšit ještě před začátkem menstruace. Je to proto, že estrogen a progesteron společně působí na zvětšení prsních kanálků a mléčných žláz. Pokud jste těhotná, nejprve si všimnete, že se vám prsa zvětšují. Je to proto, že estrogen, progesteron a prolaktin pracují na stimulaci zvětšení prsů a tvorbě mléka. Vaše prsa se budou během těhotenství dále zvětšovat, protože se připravují na laktaci. Když však prožíváte menopauzu, všimnete si, že snížení estrogenu vede ke ztrátě elasticity vašich prsou, takže se zmenšují.

Jak estrogen pomáhá růstu prsou?

Nejlepší, co můžete pro růst prsou udělat je jíst potraviny bohaté na estrogen. To je nejjednodušší způsob, jak přirozeně zvětšit velikost prsou.

Estrogen je ženský hormon, který je zodpovědný za to, že ženská těla jsou kulatější a prsa větší. Tento hormon hraje velkou roli při přeměně těla mladé dívky na tělo dospívající dívky a spouští menstruační cyklus. V důsledku toho mění tvar těla a zvětšuje velikost prsou.

Mezi 12. a 16. rokem života dochází v důsledku vysoké hladiny estrogenu v ženském těle k různým změnám. Po skončení puberty se hladina estrogenu sníží a velikost prsou zůstane stejná. Proto, aby se vaše prsa rostou, musíte buď přibrat na váze nebo jíst potraviny bohaté na estrogen pro růst prsou.

Může se to zdát, jako neuvěřitelné, ale o to více Vás překvapí výsledek.

Zde je 10 potravin, po kterých se Vám prsa zaručeně zvětší:

1. Sójové produkty

Sójové mléko je vynikajícím zdrojem izoflavonů, které napodobují estrogen. Proto může pomoci zvýšit růst prsní tkáně. Sója může také pomoci zvětšit velikost prsou. Sójové výrobky jsou prospěšné, protože pomáhají snižovat riziko rakoviny prsu. Každé ráno můžete vypít sklenici sójového mléka nebo jednoduše přidávat sójové výrobky do dalších jídel.

2. Tofu

Tofu je vedlejším produktem sóji a obsahuje také velké množství izoflavonů. Tofu můžete zařadit do svého týdenního jídelníčku. Sójové výrobky však nejezte v nadbytku, protože je potřeba udržovat dobrou hladinu estrogenu.

3. Červená řepa

Červená řepa obsahuje bór, který napomáhá syntéze estrogenu v těle. Červená řepa tedy přirozeně zvyšuje hladinu estrogenu ve vašem těle a podporuje tak růst prsou.

4. Mrkev

Mrkev vám může pomoci zvětšit velikost prsou, protože obsahuje prekurzory estrogenu. Mají také unikátní nestravitelná vlákna, která z těla odstraňují přebytečný estrogen. To je důležité, protože vysoká hladina estrogenu by mohla způsobit otok a citlivost prsou a možná i fibrocystické bulky v prsou. Kromě toho je mrkev bohatá na betakaroten, antioxidanty a další důležité minerály a vitaminy.

5. Ořechy

Některé ořechy, jako jsou vlašské ořechy, kešu, arašídy, pekanové ořechy a pistácie, mají vysoký obsah estrogenů nebo fytoestrogenů. Pistácie mají z doporučovaných ořechů největší obsah fytoestrogenů. Vysoký obsah fytoestrogenů však mají také mandle, kešu a vlašské ořechy.

6. Ovoce

Ovoce je skvělým přírodním prostředkem pro růst prsou, protože pomáhá přirozeně zvyšovat produkci estrogenu v těle. Mezi nejlepší ovoce pro růst prsou patří třešně, banány, granátová jablka, jablka, meloun atd. Snižují také hladinu testosteronu, díky čemuž máte pevnější a plnější prsa. Ovoce je bohaté na vitamíny a minerály, které zlepšují celkové zdraví, a mělo by být vždy součástí vašeho jídelníčku.

7. Olivový olej

Olivový olej je bohatý na antioxidanty, jako je vitamin E, a pomáhá chránit tělo před poškozením volnými radikály. Můžete si zkusit každý den masírovat prsa olivovým olejem. Udrží je hydratovaná a pevná. Pomůže to lepšímu vzhledu vašeho poprsí. Ujistěte se, že používáte kvalitní olivový olej. Naneste několik kapek na prsa a krouživými pohyby olej vmasírujte.

8. Zelená zelenina

Zelená zelenina má zásadní význam pro naše celkové zdraví. Pro tento efekt můžete do svého jídelníčku přidat zeleninu, jako je zelí a brokolice. Zelená zelenina by měla být běžnou součástí vašeho jídelníčku.

9. Mořské plody

Mořské plody jsou nejen prospěšné pro vaše zdraví, ale mohou také ovlivnit velikost vašich prsou. Do svého jídelníčku můžete zařadit mořské plody, jako jsou krevety, ústřice a korýši – mají vysoký obsah manganu, který v těle spouští činnost pohlavních hormonů. To přispívá ke zvětšení velikosti vašich prsou.

10. Kuřecí maso

Ano! I kuřecí maso je prospěšné pro vaše reprodukční funkce. Kuřecí maso obsahuje účinné živiny, které mohou zvýšit hladinu estrogenu v těle v relativně vyšší míře. Kuřecí maso můžete jíst i několikrát týdně a to i v kombinaci s výše zmiňovanými potravinami.

Tip na závěr

Neexistují žádné klinické důkazy o tom, že můžete přirozeně zvětšit velikost svých prsou, aniž byste přibrali na váze. Mnoho lidí se proto rozhoduje pro implantáty. Pokud to však pro vás nepřipadá v úvahu, můžete vyzkoušet snadné přírodní prostředky.

Kromě potravin, které zvětšují prsa, můžete vyzkoušet i různé druhy fyzických aktivit, jako jsou cviky na rozvoj hrudníku nebo třeba jóga To vše jsou skvělé přírodní metody, jak přirozeně zvětšit vzhled vašich prsou.

To top