Tipy a Triky

5 vánočních aktivit, které si užijete s dětmi

5 vánočních aktivit, které si užijete s dětmi

Svátky jsou vždy výjimečným obdobím v roce, ale jejich kouzlo spočívá především v lidech, se kterými je trávíme, a v tradicích, které se udržují. Každá rodina má svůj vlastní jedinečný způsob oslav, od vánočních aktivit, které sahají od odpočítávání dnů pomocí adventních kalendářů až po pečení vánočního cukroví. A přesně tyhle tradice si budou naše děti pamatovat – v hlavičkách jim nezůstane dárek, který si rozbalili, ale právě ty chutě, barvy, aktivity a hlavně atmosféra.

Dnes vám přinášíme tipy na vánoční aktivity, které si s vašemi ratolestmi užijete, strávíte kvalitní čas a ti nejmenší si to budou pamatovat a jednou třeba praktikovat ve svém životě. Pokud chcete letos založit novou vánoční tradici, není pochyb o tom, že v našem seznamu najdete vítězný nápad.

1.    Pohádkový večer

Tato aktivita spočívá v tom, že si celá rodina vyhradíte jeden večer, ideálně 23. prosince, uvaříte si horké kakao a společně koukáte na vánoční pohádky či filmy. Výběr filmu se odvíjí od věku vašich ratolestí, ale podstata zůstává stejná – jste všichni spolu, v teple a pohodě. Úžasná přidaná hodnota této aktivity je také to, že tím zmírníte předvánoční stres, ke kterému je většina z nás v tomto období náchylnější.

2.    Dopis Ježíškovi

Velmi důležitou aktivitou je také dopis Ježíškovi, ideální je, když jste u toho přítomní a ptáte se, v dítěti to vzbudí natěšení, vědomě vyjadřuje svá přání a vy víte, co a proč si vaše dítě přeje. Společně pak dejte dopis za okno a druhý den ráno zase společně zkontrolujte, zda-li si dopis Ježíšek opravdu vzal.

3.    Upečte společně vánoční cukroví

Vánoční cukroví – symbol Vánoc, proto není lepší aktivita při čekání na Ježíška než pečení vánočního cukroví. Vaše dětičky si strávený čas jistě užijí a výsledek si budete moc užívat až do Nového roku. S pečením vánočního cukroví souvisí také jeho zdobení a v rámci této části můžete své děti nechat cukroví nazdobit a pohrát si tak s jejich fantazií.

4.    Vyrobte společně vánoční ozdoby

Další aktivitou je výroba vánočních ozdob a následné zdobení vašeho domova. A právě zdobením naladíte ve vašem domě vánoční atmosféru a každý krok bude vašemu dítku připomínat, že Ježíšek přijde zanedlouho. Co se výroby ozdob týče, tak vám k tomu stačí pár drobností, jako například: lepidlo, nůžky, fixy, vata a rulička od toaletního papíru – i toho může vzniknout krásná vánoční dekorace.

5.    Darujte hračky jiným dětem

V období Vánoc můžete svým ratolestem předat nejen rodinné tradice, ale také ho naučit obdarovávání a tomu, že Vánoce nejsou jen o tom něco dostat, ale že jsou i o tom něco dát. Dokonalá příležitost společně protřídit dětský pokojíček, vyřadit hračky, se kterými si už nehraje a udělat si výlet například do dětského domova, do dětského centra nebo mateřské školky, kde hračky zajisté s radostí přijmou. Pro vašeho drobečka z toho plyne právě to, že Vánoce jsou i o tom dávat, dělat radost, vzpomenout si a to se mu v životě bude určitě hodit.

Náš tip: Pokud si tyto aktivity osvojíte, zkuste je opakovat každý rok a udělat z nich tradici, na které budete pak společně všichni vzpomínat a předávat po generace dál a dál.

To top