Sport Zdraví

5 nejlepších typů cvičení na hubnutí

5 nejlepších typů cvičení na hubnutí

S začátkem Nového roku se váže také určování nových cílů jako například zhubnout. Na první leden ale čekat nemusíte a můžete začít ihned. Cvičení a pohyb obecně hrají v našem životě významné role a rozhodně by měli být součástí. Cvičení je jednou z nejčastějších strategií, kterou lidé používají, pokud chtějí zhubnout. A dělají dobře. Kromě toho, že vám cvičení pomůže zhubnout, má mnoho dalších výhod, včetně zlepšení nálady, posílení kostí a snížení rizika mnoha chronických onemocnění.

Přinášíme 5 nejlepších typů cvičení na rychlé a efektivní hubnutí.

1. Chůze

Chůze je jedním z nejlepších cvičení, při kterém se hubne. Pro začátečníky je to pohodlný a snadný způsob, jak začít cvičit, aniž by se cítili přetížení nebo museli kupovat nějaké vybavení. Navíc je to cvičení s nižší zátěží, což znamená, že nezatěžuje klouby. Když jdete v průměrném tempu 6,4 km/h – tak za 30 minut chůze spálíte celých 175 kalorií a to se vyplatí!

Ideální na chůzi je to, že je snadné ji zařadit do každodenní rutiny. Chcete-li do svého dne přidat více kroků, zkuste se projít během polední pauzy, v práci vyjít schody nebo se svým psem chodit na procházky navíc. Pro začátek se snažte chodit 3-4krát týdně po dobu 30 minut. Jak se budete zlepšovat, můžete postupně prodlužovat délku nebo frekvenci procházek.

Chůze je skvělé cvičení pro začátečníky. Můžete ji provozovat téměř kdekoli, nevyžaduje žádné vybavení a minimálně zatěžuje klouby. Zkuste do svých každodenních aktivit zařadit více procházek.

2. Jogging nebo běh

Jogging a běh jsou skvělá cvičení, která vám pomohou zhubnout. Ačkoli se zdají být podobné, hlavní rozdíl spočívá v tom, že tempo joggingu se obvykle pohybuje mezi 6,4-9,7 km/h, zatímco tempo běhu je rychlejší než 9,7 km/h. Za 30 minut běhu v průměrném tempu 8km/h spálíte 288 kalorií!

Studie navíc zjistily, že jogging a běh pomáhají spalovat viscerální tuk, obecně známý jako břišní tuk. Tento typ tuku obepíná vnitřní orgány a souvisí s různými chronickými onemocněními, jako jsou srdeční choroby a cukrovka.

Běh i jogging jsou skvělá cvičení, která lze provádět kdekoli a která lze snadno zařadit do týdenní rutiny. Pro začátek se snažte běhat 20-30 minut 3-4krát týdně.Pokud se vám zdá, že běhání venku namáhá klouby, zkuste běhat na měkčím povrchu, například na trávě. Mnoho běžeckých pásů má také zabudované odpružení, které může být pro vaše klouby šetrnější.

Jogging a běh jsou vhodná cvičení pro hubnutí, která lze snadno zařadit do běžného režimu. Mohou také snížit množství viscerálního tuku, který souvisí se srdečními chorobami, cukrovkou a dalšími chronickými onemocněními.

3. Jízda na kole

Jízda na kole je oblíbené cvičení, které zlepšuje kondici a samozřejmě pomáhá při hubnutí. Ačkoli je jízda na kole tradičně venkovní aktivitou, mnoho tělocvičen a fitness center má k dispozici stacionární kola, která vám umožní jezdit na kole i v interiéru.

Jízda na kole je nejen skvělá při hubnutí, ale studie zjistily, že lidé, kteří pravidelně jezdí na kole, mají lepší celkovou kondici a snižuje to, ostatně jako každý pohyb, výskyt srdečních onemocnění. Jízda na kole je skvělá pro lidi všech úrovní kondice, od začátečníků až po sportovce. Navíc se jedná o cvičení bez zátěže a s malým dopadem, takže příliš nezatěžuje vaše klouby.

4. Plavání

Plavání je zábavný způsob, jak zhubnout a dostat se do formy. Nejvíce kalorií spálíte při plavání tzv. prsou, – následuje motýlek, znak a volný styl. Výhodou plavání je jeho nenáročnost, což znamená, že je šetrnější ke kloubům. To z něj činí skvělou volbu pro lidi, kteří mají zranění nebo bolesti kloubů.

Plavání je skvělé nenáročné cvičení pro lidi, kteří chtějí zhubnout.

5. Jóga

Zhubnete, zpevníte a ještě se zbavíte stresu – i tak by se jóga dala popsat. I když se o ní běžně nemluví jako o cvičení, po kterém se hubne – spaluje poměrně velké množství kalorií a nabízí mnoho dalších zdravotních výhod, které mohou podpořit hubnutí. Jako úžasný benefit jógy je považována také psychická pohoda pocit uvolnění, který přijde po pár cvičeních.  Jógu můžete dělat kdekoli. A to i z pohodlí domova, protože na internetu existuje spousta návodů.

Pohyb je důležitý – ať už chcete zhubnout, či nikoliv, rozhodně neprohloupíte, pokud si po práci zajdete na procházku, nebo místo výtahu použijete schody. Váš život se zajisté změní k lepšímu.

To top