Cestování Tipy a Triky

Top 7 rozhleden na Plzeňsku

Kam za nejlepším výhledem v Plzeňském kraji? Přinášíme tipy na Top 7 rozhleden v Plzeňském kraji.

Ať už máte v plánu rodinný výlet či solo trip – přinášíme vám 7 tipů na rozhledny a vyhlídky na Plzeňsku, které stojí za návštěvu. Pokocháte se dokonalým výhledem na okolí a návštěvu některých z nich můžete spojit i s delší procházkou. Takový výlet na rozhlednu či vyhlídku není nikdy špatný nápad.

1.    Rozhledna Milíře

Tato rozhledna nacházející se zhruba 4 km od Rozvadova se pyšní výškou 35 metrů. Konstrukce rozhledny je železná a po vystoupání schodů se dostanete na vyhlídkovou plošinu. Rozhledna je otevřena celoročně a je volně přístupná. Pokud byste chtěli spojit návštěvu s procházkou, tak můžete zaparkovat v obci Milíře a dojít k rozhledně pěšky, pro mě náročné lze dojet a zaparkovat přímo u rozhledny na parkovišti.

2.    Rozhledna Havran

Nejvyšší vrchol na Tachovsku – Havran. Rozhledna, která se na něm nachází je 24 metrů vysoká a nachází se nedaleko obce Lesná. Z rozhledny můžete vidět vrcholky z české strany, otočíte-li se však na druhu stranu – uvidíte i Německé vršky a za dobrého počasí dokonce i samotné Alpy. K rozhledně se ale nedá zajet autem. Nejkratší cesta k rozhledně je z německé obce Silberhütte, odkud jsou to pěšky po značené turistické trase zhruba 3 kilometry, kdo zaparkuje ve Staré Knížecí Huti, musí se připravit na 7 km dlouhou procházku.

3.    Rozhledna Poledník

Nedaleko od města Prášily se nachází rozhledna Poledník. Můžete si vybrat, na jaké ze tří vyhlídkových plošin se zastavíte. Rozhledna měří 37 metrů a opět z ní uvidíte jak německou, tak českou stranu. Na rozhlednu se dostanete za poplatek 60 Kč/osoba. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Poledníku, tak je určitě dobré před návštěvou kouknout na otevírací dobu, která se sezónně mění.

4.    Rozhledna Krkavec

Nachází se nedaleko Plzně, tudíž z jejího vršku uvidíte krásu Plzeňské kotliny, Českého lesa nebo Šumavy.  Je dobře přístupná pro pěší i cyklisty. Vstupné je 25 Kč/osoba a opět pozor na otevírací dobu. Výbornou součástí této rozhledny je také malý kiosek s občerstvením, dětským hřištěm a posezením, můžete sem tak vyrazit bez obav i s celou rodinkou.

5.    Rozhledna Kožich

Tato nově postavená rozhledna se nachází v obci Libákovice, což je asi 20 km od krajského města Plzeň. Rozhledna je vysoká 35 metrů a vstup je zdarma. Po jejím zdolán íse můžete pokochat výhledem na celé jižní Plzeňsko.

6.    Rozhledna Březinka

Nachází se v obklopení přírodou nedaleko obce Bernartice, což je také výchozí bod při návštěvě této rozhledny. Měří 34 metrů a vystoupat budete muset zhruba 178 schodů. Rozhledna se nachází nedaleko areálu Sycherák.

7.    Rozhledna na Šibeničním vrchu

Tato 22 metrů vysoká dřevěná rozhledna se nachází v okrese Domažlice. V období od 1.5. do 30.9. se na ní dostanete zdarma. Po vystoupání 66 schodů můžete z vrchu pozorovat například Přimdu či Horšovský Týn.

 

Naše další tipy na rozhledny, které stojí za návštěvu:

  • Rozhledna na Vrchách (obec Břasy, otevřena sezónně)
  • Rozhledna Bolfánek (obec Chudenice, otevřena sezónně, za nepříznivého počasí uzavřena)
  • Rozhledna Sylván (otevřena sezónně, k rozhledně lze dojet autem)
To top