Cestování

Berchtesgaden – městečko na krůček od Orlího hnízda

Berchtesgaden, malebný městys v Alpách, který nadchne zejména milovníky historie a přírody. Městečko je turisticky velmi atraktivní, neboť necelých 5 km od něj je v horách ukryto Orlí hnízdo – Kehlsteinhaus. Orlí hnízdo je již dlouhá léta jeden z nejvýznamnějších turistických cílů v této oblasti. Orlí hnízdo vás doslova uchvátí. Některé z návštěvníků nadchne dechberoucí stavba skrytá v horách a druhé zase fakt, že je to místo úzce spjaté s nacistickou historií.

Orlí hnízdo

…aneb horská chata rozpínající se na vrcholu hory Kehlstein, jenž obdržel jako dar ke svým 50. narozeninám nacistický vůdce, německý diktátor Adolf Hitler. Ačkoliv se zde Adolf vyskytl jen párkrát a pouze při významné příležitosti – stalo se Orlí hnízdo symbolem v rámci nacistických počinů.

Orlí hnízdo je vlastně horská chata postavená na vrcholu hory Kehlstein, který se tyčí v nadmořské výšce 1834 metrů. Stavba byla dokončena v roce 1938 a sloužila jako dárek k 50. narozeninám Adolfa Hitlera, německého diktátora. Vznik Orlího hnízda je spjatý s nacistickou historií, a stal se symbolickým místem a připomínkou minulosti. Zážitkem při návštěvě Orlího hnízda ale rozhodně není jen jeho minulost, ale také cesta na něj a okolní panoramata. Na Orlí hnízdo se dostanete pomocí speciálního autobusu, který vás vyveze na takový poloviční vrchol. Na ten úplný vrchol se dostanete dobovým – pozlaceným výtahem, kterým desítky let nazpět, jel i samotný vůdce.

Na vrcholu Kehlsteinu, ve výšce 1834 m.n.m., se můžete pokochat ohromujícím výhledem, dát si dobrý oběd v restauraci a v neposlední řadě se dozvědět o historii tohoto místa.

Další zajímavá místa v Berchtesgadenu:

Watzmann Therme – termální lázně 

Vhodné místo k relaxaci a to i s celou rodinou – tyto lázně jsou totiž family-friendly! A také místo s úchvatným výhledem na celý Berchtesgaden.

Salt Mine Berchtesgaden – solné jeskyně ze 16. století, vybavené osvětlením a solným jezerem.

..pokud byste se rozhodli zůstat jen v Berchtesgadenu, rozhodně neprohloupíte. Městečko je ideální k podvečerním procházkám, dáte si téměř na každém rohu výborné jídlo a nebo si poslechnete pouliční umělce.

To top