Cestování Tipy a Triky

Dovolená v září přináší mnoho výhod, proč?

Dovolená v září přináší mnoho výhod, proč?

Dovolená v září je ideální

Pro většinu lidí je symbolem dovolené léto, konkrétně měsíce červenec a srpen. Přitom vám dovolená v září po největší sezóně přinese vše, co prázdninový zájezd a ještě něco navíc. Benefity pozdních termínů určitě ocení každý. Pokud plánujete dovolenou, zkuste protentokrát zvolit zářiový termín a uvidíte, jak budete mile překvapeni.

Nemusíte se obávat ani počasí

Ačkoliv je v září už po hlavní turistické sezóně, stále mají hotely otevřeno, stejně jako drtivá většina turistických atrakcí a památek. Ve výběru dovolené tedy rozhodně nebudete nijak limitovaní. Největší obavy mají lidé obvykle z počasí. Je proto dobré vědět, že v jižních částech Evropy, o exotice nemluvě, je stejně krásně slunečno i po prázdninách a září je stále velice teplým měsícem. Pokud nemáte rádi horka, lze vyrazit spíše severněji, kde se sice ještě můžete koupat, ale rtuť teploměru nevyleze tak vysoko, abyste nemohli například chodit celý den po památkách. Mezi země s jižními vysokými a severními mírnějšími zářiovými teplotami patří například:

  • Španělsko
  • Itálie
  • Chorvatsko

Menší nával turistů

Právě z důvodu, že mnoho lidí jezdí na dovolenou v červenci a v srpnu, bývá v těchto měsících v letoviscích velký nával. Příliš mnoho turistů je znatelné především na přeplněných plážích, dlouhých frontách v hotelích v jídelně i na recepci a samozřejmě pak při návštěvě památek. Pokud si chcete užít opravdu příjemnou a klidnou atmosféru, je pro vás dovolená v září jako stvořená. Města mají bez velkého množství turistů mnohem autentičtější atmostéru.

Levnější a stejně dobré

Druhým a neméně podstatným důvodem, proč vyrazit na dovolenou v září, je cena. Ačkoliv uvidíte a prožijete vše, co o prázdninách, zaplatíte výrazně méně a můžete ušetřit až 50%. Krom cestovních kanceláří mají mimo hlavní turistickou sezónu slevy i samotné hotely a také restaurace. Nezřídka bývá snížená i cena vstupu na památky. Po prázdninách v době, kdy vše dozrává, máte také „ovocnou samoobsluhu zdarma“ a můžete si ochutnat exotické plody přímo ze stromů.

To top