Tipy a Triky Zdraví

Jak na cvičení, když venku panují velká horka

Jak na cvičení, když venku panují velká horka

Přes léto se do cvičení nikomu moc nechce a ani odborníci nedoporučují absolvovat přílišnou zátěž, když rtuť teploměru vleze velmi vysoko. Na druhou stranu také nikdo nechce ztratit svou pracně vybudovanou kondici nebo práci na ní opět odkládat na jindy. Pokud víte, jak správně postupovat, můžete cvičit i v době, kdy většina lidí sotva dojde na zmrzlinu.

Sportování je nejlepší ve vodě

V létě by každý šel nejraději k vodě a strávil tam celý horký den. A proč ne? Právě vodní aktivity jsou v létě vzhledem k teplotám nejlepší možnou volbou. Zároveň při zdravém pohybu budete mít možnost shlazení se, a proto pro vás nebude cvičení tolik náročné. Kromě plavání, které je jednou z nejsnáze dostupných a nejlepších možných voleb, můžete vyzkoušet také míčové hry ve vodě s kamarády. Jako alternativa silového tréninku a dobrá zábava k tomu se nabízí plutí s občasnou možností vykoupání, při kterém musíte veslovat, pádlovat nebo šlapat. Příkladem jsou:

  • Lodičky
  • Šlapadla
  • Paddleboardy

Cvičte v příjemnějších teplotách

Ačkoliv je přes den velké horko, rána bývají vždy chladnější a pro pohyb venku příjemnější. Pokud si chcete zaběhat, raději to udělejte ještě před východem slunce. To samé platí pro jakékoliv jiné sporty – i plán tenisového tréninku lze přeložit a spoluhráči vám jistě za skvělý nápad poděkují. Díky včasnému stávání také neztratíte se cvičením příliš volného času přes den a uděláte něco dobrého pro své zdraví. Pokud nepatříte mezi ranní ptáčata, můžete se naopak věnovat aktivitám až po západu slunce. Tehdy však nebývají teploty tak příjemné jako ráno. Ideální je zvolit pro období největších veder klimatizovanou halu nebo fitcentrum – i pokud patříte mezi zastánce venkovních aktivit, v době, kdy nepanují ideální venkovní podmínky, se vyplatí přesun do vnitřních prostorů zvážit. Změna pro vás může být i díky novým možnostem tréninku přínosná. Důležité dodávat tělu dostatek tekutin. Nutnost hydratace platí vždy, ale v létě v horku dvojnásobně.

To top