Tech

Hlasový asistent se stává součástí běžného života

Hlasový asistent se stává součástí běžného života

Hlasový asistent postupně proniká do všech oblastí techniky, a to jako praktický pomocník pro běžné úkony denní potřeby nebo zábavný společník.

Běžně se s hlasovým ovládáním setkáváme již mnoho let v autech, kde plní funkci komunikace a navigace. Některé modely nabízí bezdrátové propojení s vaším telefonem a za jízdy se tedy můžete připojit například na pracovní skype konferenci. Hlasového asistenta lze také využít pro děti při interaktivních hrách nebo při výuce cizích jazyků. Tuto funkci najdete i v internetovém vyhledávači. Pro vybavení interiérů poslouží při ovládání světel, multimediálních zařízení nebo obyčejného stahování rolet. Zde se řadí do kategorie chytrých domácností jako nepostradatelný pomocník pro nevidomé nebo pohybově postižené lidi.

Pro náruživé čtenáře se nabízí funkce přehrávání elektronických knih. Některé modely zvládnou i venkovní drsnější podmínky a limituje vás tedy pouze dosah vaší domácí WiFi. Bezdrátová sluchátka se zabudovaným hlasovým asistentem vám přečtou příchozí zprávy a nemusíte se nechat rušit při sportu nebo pracně lovit telefon při cestování hromadnou dopravou. S hlasovou asistentkou se můžete potkat na telefonní zákaznické lince, kde vám pomůže vyřešit vyúčtování.

Předchůdcem hlasového asistenta bylo chatovací okno na webových stránkách některých společností, kde na druhé straně na vaše dotazy reagoval písemnou formou systém na základě rozpoznatelných klíčových slov, které jste do okna zadali. Některá zařízení nabízí hlasového asistenta v podobě společníka pro osamělé chvíle, ale hlavně nezapomínejte, že jste živé dýchající bytosti, pro které je lidský kontakt nenahraditelný.

To top