Cestování

Jak vybrat ten správný ostrov na Maledivách?

Jak vybrat ten správný ostrov na Maledivách

Pokud máte zájezd kompletně zajištěný od cestovní kanceláře, tak nemusíte řešit dopravu z letiště na cílový ostrov, ale o to víc před nákupem zájezdu věnujte čas výběru místa. Ne každý ostrov má kolem sebe živé korály a může se vám tedy snadno stát, že vám ostrov může nabídnout pouze příjemné plavání. Zajímavé místo ke šnorchlování bude přístupné pouze pravidelnou vyjížďkou na lodi, kterou vám sice ubytovací zařízení zajistí v ceně zájezdu, ale budete každý den časově závislí na jízdním řádu. Vyjížďka lodí na korálový atol ponořený mělce ve vodě, je pěkné zpestření dovolené, ale ne pokud ho musíte absolvovat dvakrát denně. Poznat takový ostrov není jednoduché, zeptejte se v cestovní kanceláři nebo ještě lépe někoho kdo ostrov navštívil, na internetu je už řada diskuzí, kde spolu cestovatelé komunikují. Pokud tedy hotel nabízí každodenní vyjížďky na lodi za šnorchlováním, buďte ve střehu. 

Na stravování má každý z nás jiné nároky a požadavky. Na ostrově si jen tak nezaběhnete do obchodu koupit něco na zub a nabídka bude tedy limitovaná tím, co ostrov nabízí.

Cenu za dovolenou můžete snížit zakoupením zájezdu od německé cestovní kanceláře. Pokud má ovšem ostrov smlouvu s cestovními kancelářemi z jedné země, tak této skutečnosti bude pravděpodobně přizpůsobena také nabídka v restauraci. Zájezd s německou CK může tedy znamenat k snídani párky a slaninu. Zvažte, zda takovou snídani v teplém podnebí před šnorchlováním chcete i vy.

Výběru vhodného ročního období, kdy zemi navštívíte, věnujte také velkou pozornost. Mějte na paměti, že pokud prší na pevnině, tak o pár kilometrů dál už o dešti víte pouze díky tomu, že v dálce vidíte tmavou oblohu. Na otevřené vodní ploše vám i vzdálená bouřka, která není vidět ani na obzoru, rozhýbe vodu u ostrova tak, že vzniklé vlny s vámi budou pěkně házet, což může být nepříjemné zejména pro začátečníky ve šnorchlování.

Team NewMag vám přeje krásnou dovolenou!

To top