Film

Netradiční detektivka kterou stojí za to vidět.

Netradiční detektivka kterou stojí za to vidět.

Film Inspektor se vrací byl natočený podle stejnojmenné divadelní hry od J. B. Priestleyho, která byla prvně uvedena v roce 1945. Hra byla několikrát zfilmována, adaptována pro rozhlas BBC, vznikl podle ní i televizní seriál. Stejnojmenný film z roku 2015 nás zavede do počátku 20. století do rodiny úspěšného průmyslníka, kterou nečekaně při večeři navštíví detektivní inspektor za účelem prošetření úmrtí mladé dívky.

5 nejlepších filmů které prostě musíte vidět!

Začíná se odvíjet napínavý příběh, ve kterém inspektor postupně vyslýchá všechny členy rodiny a odkrývá utajené a překvapivé vazby každého z nich k mrtvé dívce. Děj se odehraje během jedné noci a na jediném místě, což napovídá, že hra je založená na precizním scénáři, který vás donutí být celou dobu ve střehu. Lehce mysteriózní nádech filmu dodává fakt, že se příběh odehrává na malém městě a přesto rodina příchozího inspektora nezná. Posledních pár minut konce filmu navíc otevírá otázky, jak vlastně příběh časově proběhl a co měla za účel inspektorova návštěva v rodině. Kdo má na svědomí smrt dívky? Podívejte se na tento film, abyste to zjistili.

Režisér Aisling Walsh obsadil do role inspektora Davida Thewlise, což se zdá byla výborná volba.

Námětem je to klasická detektivka, která svým zpracováním staví děj do pozice nesmrtelného tématu vždy připraveného k dalším zpracováním. V roce 1993 (Olivier Award) a 1994 (Tony Award) získala hra cenu za nejlepší revival.

Romanopisec J. B. Priestley má na svém spisovatelském kontě mnoho románů, které jistě stojí za přečtení.

Team NewMag vám přeje pěkný filmový zážitek.

To top