Cestování

Mladá rodina opustila zaměstnání a cestuje kolem světa

Mladá rodina opustila zaměstnání a cestuje kolem světa

Dnešní svět nám nabízí nespočet možností a je jen na nás, jak je využijeme. Možnosti cestovat využila i mladá čtyřčlenná rodina z města Adelaide, která se rozhodla pro radikální změnu a vydala se na cestu po světě. V dnešní době je možné opravdu všechno. 

https://www.instagram.com/p/B2Yi7BYByS3/

Líbánky odstartovaly velké dobrodružství

25letý Dylan Bergamaschi a jeho 23letá manželka Kallie se po svatbě, v roce 2017, vydali na první společnou cestu – líbánky do Kanadských Rocky Mountains. To v nich probudilo nový pohled na život. Rozhodli se pro poznávání a cestování. 

Po návratu domů si sbalili všechny své věci a vrátili se zpět k rodičům, aby ušetřili peníze na nová dobrodružství. Po pár měsících si pořídili 22 místnou dodávku, kterou se rozhodli si ještě vylepšit, což zabralo téměř pět měsíců. 

Dodávka dostala během celého toho procesu dokonce i jméno – Nelly. Pozoruhodné je také to, že dodávka jezdí kompletně na solární energie a je díky tomu šetrným domovem na kolech, ve kterém může rodina plně fungovat a cestovat. 

Děti nejsou překážkou

Spousta lidí si myslí, že s dětmi žádné cestování nepřipadá v úvahu. Tato mladá rodina každým dnem přesvědčuje o opaku. Již na samém začátku jim totiž dělal společnost jejich čtyřletý syn Lincoln. 

Psal se srpen 2018, když se rodina přestěhovala do nového bydlení. Netrvalo to ale dlouho a trio se muselo vrátit zpět do rodného města, aby Kallie mohla porodit další přírustek do rodiny – Zephyra. Doma zůstali pár měsíců, aby vše proběhlo v naprostém klidu a pak se opět vrátili do jejich dodávky – již v plném počtu.

https://www.instagram.com/p/B3Y-2MiBQli/

Životní přínos

Mladí rodiče vnímají cestování jako obrovský přínos do života všech členů rodiny. A to zejména pro staršího syna, ze kterého mají všestranného, férového kluka s mnoha zážitky, které ho ve vývoji výrazně posunuly. 

Za další velkou výhodu tohoto životního stylu považují mladí rodiče taky zlepšení jejich vztahu, který je pevný a rozkvetlý jako nikdy předtím. Ví, že se na sebe mohou spolehnout a váží si jeden druhého. 

Jak je to s náklady? 

Dá se to i s malým množstvím peněz. Rodina nejvíce ušetří tím, že je auto poháněno sluneční energií a také tím, že hledají co nejlevnější kempy a místa, kde zaparkovat. Za pár týdnů se v tom každý naučí chodit a najde si své způsoby, jak co nejvíce ušetřit. Na závěr Dylanova slova: “Jednou z nejlepších věcí na cestování v naší dodávce je to, že i když se prostředí neustále mění, jsme stále doma.”

To top