Zajímavosti Zdraví

Správné načasování jídla pomáhá k hubnutí

Správné načasování jídla pomáhá k rychlejšímu hubnutí

Nedaří se vám zhubnout, a tak zkoušíte různé diety nebo hladovění? Netrapte svou mysl a tělo těmito neúčinnými metodami. Nové studie ukázaly, že proto, aby tělo zdravě a rychle spalovalo tuky stačí jen správná frekvence přísunu jídla. Načasování jídla podporuje činnost metabolismu a správné spalování. 

Mějte kontrolu nad vaším tělem

Dopřejte vašemu tělu harmonii a ono vám to vrátí v podobě příznivých výsledků. Je třeba myslet i na to, že chcete nejen rychle zhubnout, ale mít i zdravé a fungující tělo. Proto je dobré si vybírat nejen způsoby hubnutí, ale také to, co do vašeho těla dáváte. Vy jste pánem svého těla a každé tělo je jiné. Proto je dobré sledovat, co právě tomu vašemu tělu vyhovuje a to mu také dát. 

Přerušovaný půst

Opravdu účinným nástrojem pro rychlejší hubnutí je přerušovaný půst. Nějakou určitou část dne jíte to, co chcete a tu další část necháváte žaludek a trávicí ústrojí odpočívat. Skvělé na tom je, že do času, kdy nejíte se započítává i spánek. Nový den tak pak začínáte s čistým štítem. Je to skvělý způsob, jak rychle a hlavně zdravě shodit nějaké to kilo. 

Více informací: https://www.mojezdravi.cz/hubnuti/prerusovany-pust-jak-si-uzit-jidlo-a-pritom-zhubnout

Jak správně načasovat jídlo

Jednotná odpověď na tuto otázku neexistuje, avšak každý z nás si může odpovědět sám. Utvořte si určitý režim, který budete každý den pečlivě dodržovat. Tělo se velmi rychle přizpůsobí a začne podle toho pracovat. Pokud mu budete poskytovat dobrou péči v podobě kvalitní stravy, spánku, pohybu, tak pak se přebytečného tuku opravdu nemusíte bát. Najděte si proto přesně to, co je pro vaše tělo správné. Pokud vaše tělo vyžaduje jíst hned po probuzení – dopřejte mu to. Pokud máte chuť na nějaký ten dortík k odpolední kávě – nebojte se si ho dát. Hubněte s radostí. 

Výsledky se dostaví rychleji, než si myslíte

Je prokázáno, že výsledky budou viditelné již po pár dnech. Tělo vstřebá vše přesně tak, jak má a to znamená, že se zbaví přebytečné vody. Díky této první fázi se zbavíte nafouknutého bříška, také shodíte prvních pár kil a budete se cítit svěží, plní energie a díky tomu budete mít motivaci, která je v celém procesu nesmírně důležitá. 

To top