Tipy a Triky

Pouzdro na fotoaparát je nezbytnou součástí výbavy

Pouzdro na fotoaparát je nezbytnou součástí výbavy

Pouzdro na fotoaparát určitě oceníte a na trhu se nabízí velice široký sortiment. V první řadě si promyslete, zda budete potřebovat brašnu přes rameno, nebo batoh na záda.

Brašna bude asi praktičtější v případě, že chcete putovat terénem a fotit, co vás potká po cestě. Taková brašna by měla být vybavena praktickým zavíráním, které je potřeba pro rychlé použití. Představte si situace, kdy potřebujete rychle vyndat fotoaparát. Nebo naopak až budete chtít přístroj uklidit zpět – pouze jedna ruka volná, protože ve druhé držíte fotoaparát. Batoh oceníte během delších výletů za konkrétním cílem pro fotografování.

Batoh musí sedět pohodlně na zádech, i když budete na cestě delší dobu, a měl by poskytovat dostatek prostoru na vše potřebné. Nezapomínejte na přihrádky uvnitř. Musí jich být dostatek na všechno nezbytné příslušenství. Náhradní paměťové karty, čisticí prostředky, výměnné objektivy. Velké plus je u batohu místo na stativ.

Pouzdro na fotoaparát také musí sedět velikostně, tj. na fotoaparát i příslušenství. Popřemýšlejte nad tím, zda si kupujete fotoaparát na několik let, nebo teprve hledáte vhodný přístroj a je možné, že jej budete brzy měnit. V tom případě počítejte s tím, že budete potřebovat opět jiné pouzdro. Ideálním řešením jsou vnitřní nastavitelné přihrádky na suchý zip.

Pokud si nevyberete nic z toho, co se v obchodech nabízí, protože máte specifické potřeby, zkuste oslovit někoho, kdo vám pouzdro ušije. V dnešní době jsou snadno dostupné kvalitní a dobře vypadající látky jako jsou batohoviny nebo kočárkoviny. Řada z těchto materiálů, a zrovna tak i zipy, má nepromokavou úpravu. Můžete tak mít batoh s brašnou přes rameno v jednom.

Team NewMag vám přeje dobré světlo.

To top