Auto

Znáte aktuální dopravní předpisy v sousedních zemích?

Znáte aktuální dopravní předpisy v sousedních zemích?

Pokud se chystáte autem na zimní lyžování do Alp, věnujte čas nastudování dopravních předpisů v sousedních zemích. Předpisy se liší v povinném vybavení i v maximální povolené rychlosti. Povinnou výbavu si můžete nastudovat předem na oficiálních stránkách.

Objevují se také zprávy o nových předpisech silničního provozu. Například v Rakousku začíná platit zákaz sjezdu z dálnice za účelem objíždění kolony na dálnici. V Německu se zvažuje stanovení vzdálenosti od cyklistů při jejich objíždění.

V Belgii už podobný předpis vešel v platnost a při předjíždění cyklisty nebo mopedu by měla být vzdálenost nejméně 1 metr mezi ním a předjíždějícím vozidlem.

Ve Francii už platí snížená rychlost v obcích na 40 km v hodině. Pro Švýcarsko platí v situaci, kdy se setkají vozidla ve stejné kategorii na strmých horských silnicích, že musí dát vozidlo jedoucí směrem dolů přednost protijedoucímu vozidlu.

Nepodceňujte případné pokuty, které obdržíte poštou po návratu domů. V dnešní době už existuje centralizovaný systém a v případě nezaplacení pokuty vám začne nabíhat penále. V případě, že vás zastaví silniční kontrola v cizí zemi a zjistí, že nemáte zaplacenou pokutu, hrozí vám i odebrání řidičského průkazu.

To top