Auto

Hledáte spolehlivé auto do 50 000? Pak sázejte na benzín.

Vybíráme spolehlivé auto do 50 000 Kč - Newmag

Auto do 50 000 Kč může udělat ještě hodně služby, pokud zvolíme správný druh motorizace a vybereme kus, který se historicky nepotýkal s vážnými problémy. Důležitější než značka je především jasná historie vozidla.

Rovnou zapomeňte na dieselové motory, které sice lákají příznivou spotřebou avšak mohou potrápit problémy a narušit tak váš plánovaný rozpočet. Turbo, vstřiky, čerpadla, váhy vzduchu jsou komponenty, které dříve nebo později mohou pozlobit a peníze za ušetřené palivo skončí v servisu. Hledejte poctivé benzinové atmosféry. Ty jsou díky své jednoduchosti mimořádně spolehlivé a netrápí je žádné vetší problémy. Motor je nejdůležitější součást automobilu a zatímco v Evropě se velkém nasazoval diesel a poctivé benzinové jednotky šly stranou, jen pár výrobců produkovalo kvalitní a spolehlivé benzinové motory. Ve výběru ojetin proto figurují nejvíce právě vozy z japonské produkce. Pojďme se podívat na tyto zajímavé ojetiny:

Honda Civic 7. generace – Designem neuchvátí, spolehlivostí však ano.

Spolehlivé auto do 50 000 Kč -Honda Civic - Newmag

Honda patří mezi největší výrobce motorů a tak si dává na kvalitě záležet. Právě u toho automobilu potěší živé a spolehlivé atmosférické motory. Civic přišel s divným řešením umístěním řadící páky, ukázalo se ale že jde o velmi praktické řešení.

Nejčastěji se bude v bazarech pohybovat verze s motorem 1.6 VTEC o výkonu 81 kW, tuto jednotku lze doporučit, neboť se jedná o spolehliví motor a netrápí ho žádné výrazné problémy. Výkon u takto malého obsahu ukazuje že je vysoko položen a je nutné tak motor více vytáčet. Motory z této doby ale nejsou přiškrcené a vytáčení vám tedy bude spíše kouzlit úsměv na tváři.

Na trhu ojetin také můžete narazit na motor 1.4iS s výkonem 66kw. Tato jednotka je také příkladně spolehlivá a lze jí doporučit klidnějším řidičům.

V nabídce je také turbodiesel 1.7 CTDi, který byl celkem spolehliví, avšak z důvodu kvalitních benzínů v nabídce nelze tento motor doporučit. Uspořené peníze za palivo později můžete investovat do nákladných oprav spojených s tubodieselem.

Honda také myslela na protikorozní ochranu a netrpí tedy korozí jako např. některé luxusní modely Mercedesu z této doby. Vrcholná verze Type-R o výkonu 147 kW si drží cenu a do rozpočtu nevleze.

Mzda 3 první generace – Spolehlivá, pozor však na korozi.

Spolehlivé auto do 50 000 Kč -Mazda 3 - Newmag

Další spolehlivé auto z japonské produkce sdílející podvozek Forda Focuse naznačuje že zde bude řízení radost. Mazda 3 se vyráběla jako pětidveřový hatchback nebo čtyřdveřový sedan.

Atmosférické benzínové motory jsou příkladně spolehlivé a netrápí je žádné časté a fatální závady. Všechny benzinové agregáty mají rozvody řešeny řetězovým rozvodem.

Benzinová 1.4 o výkonu 59 či 62 kW stačí pro klidné řidiče. Není však moc vhodná na dálnice, jelikož díky krátkému zpřevodovaní je při dálniční rychlosti hlučná a díky vysokým otáčkám vzroste i spotřeba.

Na trhu lze také sehnat benzinovou 1.6 o výkonu 77 kW, která je také velmi spolehlivá. Je však spojena se stejnou převodovkou, a tak na dálnici také moc nepotěší.

Turbodiesel byl celkem povedený, je ale lepší se mu vyhnout z obav možných budoucích problémů a narušit tak plánovaný rozpočet.

Mazda má neblahou pověst týkající se problémů s korozí. Bohužel na korozi trpěl i tento model, a proto důkladně před koupí automobil zkontrolujte, zejména lemy a podvozkové komponenty.

Nissan Almera N16 – Ještě poctivý Nissan

Spolehlivé auto do 50 000 Kč -Nissan Almera N16 - Newmag

Poctivě vyrobené auto opět ze země vycházejícího slunce. Hledejte pouze benzinové pohonné jednotky. Na trhu lze sehnat motor 1,5i 16V o výkonu 66, nebo 72 kW a motor 1,8i 16V o výkonu 84 nebo 85 kW. Všechny benzinové motory jsou opět spolehlivé mají rozvody jsou řešené řetězem. Almera netrpí vážnými poruchami a je jako většina aut z této doby poctivě udělaná. Podvozek je vcelku odolný a karoserie netrpí na korozi. Dieselu se opět vyhněte.

Na trhu lze sehnat pěkné kousky do 50 000 Kč s přijatelným nájezdem.

Ford Focus Mk1 – Zapomeňte na Golfa a Fábii

Spolehlivé auto do 50 000 Kč - Ford Focus Mk1 - Newmag

Pokud se vám do hledáčku dostal Golf, nebo Fábie, zkuste se podívat spíše na alternativu, kterou je Ford Focus první generace. Focus na rozdíl od nich dokáže nabídnout výborný podvozek a radost z řízení.

Motory jsou také spolehlivější než olej žeroucí 1.4 montované do Golfa a Fábie. Focus byl vyráběn ve verzi hatchback, kombi a sedan. Za nejpovedenější jednotku lze považovat benzinovou 1.6 o výkonu 77 kW. Lze také nalézt motorizace 1.4 a 1.8. Pokud však bude možnost, berte právě zmíněnou jedna šestku.

Focus i po letech vypadá stále dobře a kladem jsou také levné náhradní díly. Pozor dejte na korozi v oblasti podvozku.

To top