Cestování

Kam na výlet v ČR? Místa, která rozhodně stojí za návštěvu!

Za skvělou podívanou a zážitkem nemusíte jezdit daleko! Česká republika se totiž pyšní bohatou sbírkou unikátních míst, která vás zaručeně ohromí. Ať už se jedná o bahenní sopky, vodopády nebo třeba písečné pouště – to vše vám Česko nabízí!

Český Krumlov

Kam na výlet v ČR? Místa, která rozhodně stojí za návštěvu! - Český Krumlov

Toto nádherné město, nacházející se v srdci Šumavy, v sobě ukrývá spoustu míst, která vám jistě zůstanou v paměti,pokud je navštívíte. Mezi hlavní atrakce patří historické centrum a divadlo s otáčivým hledištěm, které je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dále tam najdeme také Zámek Český Krumlov, který se pyšní jedním z nejrozsáhlejších zámeckých areálů.

Památník Terezín

Kam na výlet v ČR? Místa, která rozhodně stojí za návštěvu! - Památník Terezín

Návštěva tohoto místa nemusí být pro každého příjemná,avšak by toto místo nemělo být opomíjeno. Toto místo je vzpomínkou na koncentrační tábor Terezín, ve kterém během druhé světové války zahynuly desítky tisíc lidí. Tato doba neodmyslitelně patří do naší historie a nemělo by se na ni zapomínat.

Lom Amerika

Kam na výlet v ČR? Místa, která rozhodně stojí za návštěvu! - Lom Amerika

Bývalý zatopený vápencový lom vám dnes může nabídnout dechberoucí podívanou. Toto místo je hojně navštěvované turisty pro svou nevšední atmosféru. Nachází se nedalo hradu Karlštejn, takže pokud se rozhodnete pro cestu právě na toto místo, můžete to rovnou spojit i se zmíněným hradem.

Kaňon Labe

Kam na výlet v ČR? Místa, která rozhodně stojí za návštěvu! - Kaňon Labe

Tato národní přírodní rezervace se pyšní pískovcovými skalami. Byl zde vytvořen nejmohutnější pískovcový kaňon v celé Evropě! Toto kouzelné místo, kterým protéká právě řeka Labe je nádherně vidět z vyhlídky Belveder a rozhodně stojí za návštěvu.

Rybník Obora

Kam na výlet v ČR? Místa, která rozhodně stojí za návštěvu! - Rybník Obora

Kdo by řekl, že právě rybník bude unikátním místem, které stojí za vidění? Tento rybník je však něčím zvláštní – je ze všech stran ohraničen obrovskými pískovcovými skalami, a tak je oprávněně označován za nejkrásnější rybníček Českého ráje, konkrétně oblasti Obora. Nachází se v údolí Plakánek a my rozhodně doporučujeme se právě tam podívat.

To top