Zdraví

Trápí vás nadměrný spánek? Pozor na zdraví!

Trápí vás nadměrný spánek? Pozor na zdraví!

Obecně se spíše řeší problémy vznikající z nedostatku spánku. Co se ale s vaším tělem stane, když vás trápí nadměrný spánek? Rozhodně se tomu raději vyvarujte,protože tělo vystavujete závažným onemocněním.

Průměrná délka spánku se pohybuje mezi sedmi až osmi hodinami. Tělo je odpočaté a připravené pracovat. Nic se nemá přehánět a to platí i co se spánku týče.

Srdeční onemocnění

Budete překvapeni,ale pokud spíte déle, než je doporučeno, hrozí vám tato kardiovaskulární onemocnění mnohem více, než při nedostatku spánku. Kardiovaskulární systém je totiž postupně poškozován a celý následně selže,což v mnoha případech vede i ke smrti.

Zmenšení mozku

Je prokázáno, že při nadměrné délce spánku dochází ke změně velikosti mozku – konkrétně k jeho smršťování. To znamená, že je zde větší pravděpodobnost vzniku demence. Nejběžnějším typem demence je Alzheimerova choroba.

Obstrukční spánková apnoe

Lidé trpící touto chorobou přestávají ve spánku dýchat. Respektive jim dech vynechává. Je to velmi závažné onemocnění,které může vzniknout právě z nadbytku spánku.

Sociální poruchy

A na závěr jsou tu sociální poruchy v mnoha podobách při nadměrné délce spánku. Studie ukázaly, že lidé spící příliš dlouho mají nižší vzdělání,nejsou aktivní, větší riziko nezaměstnanosti a tím pádem i více problémů a komplikací v životě.

Délce a kvalitě spánku je třeba věnovat stejnou pozornost jako dalším aspektům zdravého životního stylu.

To top