Zdraví

Zaměřte se na obranyschopnost!

Zaměřte se na obranyschopnost!

Cvičení je skvělé pro všestranné zdraví a imunitu. Pokud se necítíte v kondici, nezatěžujte organismus tím, že budete pokračovat v obvyklém tempu. Vynechte cvičení a zkuste doma jógu nebo pilates. Nejúčinnější regenerace je kvalitní odpočinek a zdravý spánek.

Víte, že jedna noc špatného spánku může snížit naši obranyschopnost až o 70 %! Čas spánku je paradoxně pro naše tělo nejrušnější část dne, protože během noci v našem těle probíhají veškeré regenerační procesy.

Lepší je nechat si ujít týden nebo dva tréninku a vrátit se k cvičení fit. Zdravá strava je základním kamenem pro každého, kdo chce zůstat v zimě zdravý. Nezapomínejte před a po cvičení řádně doplnit glykogen. Po náročném tréninku si dopřejte regeneraci 24 až 48 hodin, podpoříte tím svou imunitu.

Zvyšte příjem Vitamínu C a omega-3 esenciální mastných kyselin, které působí protizánětlivě. Zinek může zkrátit dobu trvání nemoci, ale ten užívejte až tehdy, když už máte příznaky onemocnění.

Tip pro vás mohou být černé bezinky. Jsou bohaté na antioxidanty a obsahují vitamín C. Studie ukázaly výborné účinky při úlevě od chladu. Výtažky z byliny Echinacea mají vliv na imunitní systém a to zvýšením počtu bílých krvinek, které bojují s infekcemi. Echinaceu ve formě tinktury seženete v každé lékárně. Pokud trávíte celý týden u stolu v kanceláři, tak pravidelně dezinfikujte klávesnici, myš a telefon.

Mnoho lidí si také neuvědomuje, že stresový hormon kortizol potlačuje imunitu.

To top