Tipy a Triky

Žijte život svých snů! Jak se namotivovat?

Žijte život svých snů! Jak se namotivovat

Ať už se jedná o jakoukoli situaci v životě, často se stává, že podlehneme takzvanému syndromu vyhoření. Jak se namotivovat a žít život svých snů? Odpověď naleznete v tomto článku. Hlavním principem je nastavit si pravidla a ty dodržovat. Tzn. žít systematicky. Zdá se vám to složité? Ukážeme vám, že je to vlastně úplně jednoduché.

První krok jste již udělali! Otevřeli jste mysl a hledáte cestu. A to je klíč k úspěchu. Spousty lidí totiž mysl neotevře a spokojí se s dosavadním životem – tím pádem si okamžitě zavírají dveře k lepšímu životu.

Co je vlastně motivace a jak si ji udržet?

Vytrvalost a motivace je další podstatná součást cesty za úspěchem. Motivace je proces vedoucí k naboostování organismu. Motivace usměrňuje naše jednání pro dosažení určitého cíle. Je to vlastně souhrn všech skutečností, ať už je to radost, pozitivní pocity, horlivost, očekávání, které podporují nebo tlumí nás jako jedince, aby něco konal nebo nekonal.

Tipy, jak zůstat motivovaný:

1. Zodpovězte si otázku Proč?

Zaměřte se na to, co pozitivního vám daná činnost přinese. Proč je to pro vás důležité? Proč toho chcete dosáhnout? Proč to chcete?
Věřím, že každý z vás zná naprosto přesně odpovědi na tyto otázky a to je ono! Vryjte si odpovědi do paměti. Jedině tak se budete přibližovat k vašemu cíli.

2. Stanovte si realistické cíle

Ať už se jedná o jakýkoliv cíl – postavit dům, vydělat peníze, zabezpečit rodinu, jet na dovolenou – pokaždé si cíl převeďte do reálného života a podle toho stanovte jeho výši. Začněte od menších věcí a postupně zvyšujte požadavky.

Příklad:
Váš cíl: Chci postavit dům
1. krok: zařídit hypotéku/našetřit
2. krok: vylít základovou desku
A tak postupně dále.

3. Pozitivní přístup

Pochvalte se, buďte šťastní za to, že máte možnost, za to, že jste se nespokojili s aktuálním stavem, za to, že jste udělali první krok.

Výsledek

Věřte, že s dostatečnou trpělivostí se výsledek dostaví co nevidět! Buďte otevření novým věcem, lidem, udržujte se co nejvíce pozitivní, i když ne vždy to jde – zvládnete to.
A pak? Pak budete žít opravdu život svých snů, protože se přetransformujete do bodu, kdy tím, že budete vděční a pozitivní se vám váš život opravdu bude zdát, jako život vašich snů. Je to jednoduché. Síla myšlenky je opravdu klíčem, jak to vidíme – takové to bude.

To nejlepší na celém procesu je, že absolutně nemáte, co ztratit.

To top