Zajímavosti

10 důvodů, proč je labrador nejlepší pes na světě

10 důvodů, proč je labrador považován za nejlepšího psa na světě

Labrador neboli labradorský retrívr je dlouhodobě považován za nejoblíbenější plemeno. To nepřekvapí nikoho, kdo někdy měl labradora. Nebo kohokoli, kdo se s labradorem jen setkal.

Labradorský retrívr má tolik skvělých vlastností, že je těžké zúžit výběr těch nejlepších. Nebylo to snadné, ale nám se to podařilo. Podívejte se na 10 nejlepších důvodů, proč jsou labradorští retrívři považováni za nejoblíbenější psy na světě.

1.    Nejlepší mazlíčci vůbec

Labrador je láskyplné plemeno, které je vázáno a orientováno na lidi, a tak není divu, že tito psi jsou nejlepšími mazlíky na světě, moc rádi se tulí a na konci dlouhého dne není nic lepšího než duši uklidňující mazlení s labradorem. A dokonce to má stejnou váhu jako terapeutické sezení!

2.    Jsou továrnou na energii

Labrador je jedno z nejenergičtějších psích plemen na světě. Někteří to mohou považovat za negativum. Pro milovníky labradorů je to však jedna z mnoha pozitivních vlastností tohoto plemene. Káva? Energetický nápoj? Ne, stačí strávit 15 minut s labradorem a okamžitě budete mít energie dostatek. Labradoři plují životem s nadšením a vášní, které nemají obdoby, a tento veselý a energický přístup k životu je přímo nakažlivý. Když jste s labradorem, nemůžete si pomoct, ale cítíte se šťastní a plní života!

3.    Nutí vás k pohybu

Když už mluvíme o energii, laboratoři potřebují hodně pohybu. Dlouhé procházky, výlety do psích parků, hry na zahradě, prostě na co si jen vzpomenete. A jejich potřeba pohybu neustává ani za nepříznivého počasí – potřebuje si hrát za deště i za slunečného počasí! Dobrá zpráva je, že i vy sami tím pádem budete mít spoustu pohybu. A žádné výmluvy. Ať prší, sněží, fouká vítr nebo cokoli jiného, váš pes stejně potřebuje vydat energii. Výsledkem je, že budete fit víc, než jste si představovali, a to bez dřiny. Známe lidi, kteří během prvního roku s labradorem shodili 15 kilo, aniž by se snažili. Třicet monotónních minut na běžeckém pásu nebo výlet na stezce s vaším milovaným labradorem? Není sporu o tom, co je příjemnější.

4.    Mají potřebu potěšit

Labradoři pocházejí z ostrova Newfoundland a sloužili jako společníci místních rybářů, kterým po celý den pomáhali při lovu ryb a vlečení vlasců. Na konci dlouhého dne se vraceli s rybářem domů a byli považováni za členy rodiny. Vzhledem k této historii není divu, že se labradoři rádi líbí svým pánům a rádi na ně dělají dojem. Toto plemeno je poslušné a věrné – co víc si přát? Proto je dobré jeho potřebu ukonejšit pochvalou nebo pamlskem, váš psík bude o chlup šťastnější. Labradorský retrívr

5.    Jsou učenliví

Zkombinujte poslušnou povahu labradora s jeho inteligencí a zvědavostí a získáte recept na psa, který se rád učí. Proto dobře snášejí výcvik poslušnosti, který je vzhledem k jejich nespoutané energii nutností. Ať už spolupracujete s trenérem, nebo se mu věnujete sami, váš labrador je připraven a dychtivý se učit. Jen se ujistěte, že máte připravenou hrst pamlsků jako odměnu!

6. Veselé kopy

Kromě všech skvělých vlastností, na které jsme upozornili dříve, má labrador i veselý smysl pro humor. Jsou to legrační a potrhlé uzlíčky chlupů, které vás budou rozesmívat každý den. Labrador nebere život příliš vážně, takže si ze svého mazlíka můžete vzít příklad a nebrat ho příliš vážně ani vy.

7.    Skvělí kamarádi

Labrador je dokonalý pes. Díky své vyrovnané povaze si rozumí se všemi druhy psů: s energickými plemeny, která si ráda hrají, s malými psy, kteří nemohou přestat juchat, s mrzutými psy, kteří nemají trpělivost, a se všemi ostatními psy, které si dokážete představit. Když vezmete svého labradora na procházku nebo do psího parku, není pochyb o tom, že bude skvěle vycházet s každým psem, kterého potká.

8.    Skromní a nenároční

Pokud jde o péči o srst, labrador potřebuje pouze občasné koupání a kartáčování. To je vše. Jejich srst je krátká a hustá a tak líná sama. Není třeba ji stříhat. Žádné nepříjemné chomáče chlupů. Žádné zamotávání. Jednoduché.

9.    Členové rodiny

Labradoři jsou skvělí rodinní psi. Díky své klidné povaze se skvěle snášejí s ostatními domácími zvířaty i dětmi. Rádi jsou také součástí smečky a prospívají jako členové rodiny. Ve skutečnosti mají silný instinkt chránit a starat se o své lidi. Poslušní a přizpůsobiví labradoři jsou tak ideální volbou pro aktivní rodinu.

10.    Parťáci

V neposlední řadě je labrador jedno z nejroztomilejších stvoření, které v životě potkáte. Toto plemeno vás bude bezvýhradně milovat! Dokáží vycítit vaše pocity a podají vám láskyplnou, podpůrnou tlapku, když to potřebujete. Pokud chcete dobrosrdečného a milého parťáka, který vám bude oporou v dobrém i zlém, je pro vás labrador tím pravým psem.

To top