Colorado Parks a Wildlife zvažují možnost návratu původních vlků do volné přírody. Obhájci tohoto projektu upozorňují na to, že vlci přirozeným způsobem regulovali výskyt predátorů, jako jsou například kojoti. Farmáři se obávají napadení svých hospodářských zvířat ze stran vlků. Jestli tedy návrat vlků do volné přírody v této oblasti bude mít pozitivní dopad, prozatím nikdo neví. Můžeme se tedy podívat na jiné projekty obnovy fauny a jak se jim daří.
V roce 1999 bylo vypuštěno za pomoci Colorado Park Wildlife (CPW) zpět do volné přírody 218 rysů. Stalo se tak 25 let poté, co zmizel poslední rys z divoké přírody v této oblasti. Těchto 218 rysů bylo dovezeno z Aljašky a Kanady a mnoho z nich zemřelo na vyhladovění. Silné kusy však přežily a průzkum z roku 2010 zjistil, že třetí generace rysa je stabilní a prosperující. V současné době se odhaduje na 150 až 250 volně žijících kusů.
Stádo majestátních losů v Rocky Mountain National Park má tajemství – je z Yellowstonského národního parku.
Na začátku roku 1900, poté kdy lovci téměř vyhladili tento druh, bylo dovezeno z Yellowstonu více než tucet losů. Colorado je nyní domovem asi 287 000 losů, což je více než má kterýkoli jiný stát.
Je známo, že lovci zabili většinu bizonů, kteří se kdysi potulovali západem Ameriky. Obnovení populace bizonů byl nelehký úkol z důvodu genetického onemocnění brucelózou. Vědcům se podařilo gen brucelózy izolovat a obnovená populace bizonů se tak stále zvyšuje.
Současné odhady naznačují, že v Coloradu žije ve volné přírodě nejvíc krůt v historii. Ale nebylo tomu tak vždy. V 80. letech byla drůbež vzácná natolik, že CPW zahájil společné úsilí o návrat krůt do volné přírody a omezení lovu. Dnes lze napočítat asi 35 000 ptáků v 53 státech.
Zásah člověka do přirozeného běhu přírody narušuje ekosystém, který dokážeme jen velmi těžce napravit. Ekosystém je velice křehká rovnováha v přírodě a zdaleka nemáme ucelené znalosti o tom, jak je propojený.