Auto

Jaká je ojetá Honda Civic 7. generace?

Jaká je ojetá Honda Civic?

Ojetá Honda Civic sedmé generace patří mezi mimořádně spolehlivá auta. Honda vstoupila na trh s touto generací v roce 2001 a dodnes lze nalézt v bazarech zachovalé kousky. U Hondy tradičně patří k silným stránkám spolehlivost a to díky nabízeným motorům, které jsou kvalitně vyrobené.

Honda Civic byla nabízena pouze jako hatchback se třemi, nebo pěti dveřmi. Vzhledově sice neuchvátí, zato se však odmění mimořádnou spolehlivostí. Rozpaky přinesla také nová koncepce umístění řadicí páky, později se však ukázalo že se jedná o výborný počin.

Volte benzín

Honda Civic nabízela tyto motory:

Benzinová 1.4 16V o výkonu 66 kW – tento motor je vhodný pro klidné řidiče, jeho výkon dostatečně stačí pro převoz z bodu A do bodu B za rozumnou spotřebu.

Benzinová 1.6 VTEC o výkonu 81 kW – Nejlepší možná volba, oproti 1.4 živější a absolutně spolehlivý.

Diesel 1.7 CDTi o výkonu 74 kW –  Patří k povedenějším dieselům, avšak u ojetiny s větším nájezdem hrozí drahé opravy. Oproti benzínu, který si vezme jen o trochu více a umožní sportovnější jízdu se diesel nevyplatí.

Vrcholná verze Type-R o výkonu 147 kW, která je vzácnost.

Jak již bylo zmíněno, všechny benzinové motory jsou konstrukčně jednoduché a spolehlivé. Při koupi pečlivě zkontrolujte, zda byl pravidelně měněn olej. Pozor také na rozvody, které je nutné měnit každých 120 000 km.

Čtěte také: Hledáte spolehlivé auto do 50 000?

Všechny porodní bolesti byly vyřešeny u modelů po faceliftu v roce 2003. Zaměřte se tedy ideálně na tyto kousky. U modelů před faceliftem je možné se potkat s problémy přední nápravy, neboť Honda použila nápravu typu McPherson se kterou neměla moc zkušeností. Také pozor na brzdy, které moc nevydrželi a byly poddimenzované.

Ojetin v českých bazarech je žalostně málo. Fanoušci značky si kousky hýčkají a neradi se jich zbavují.

To top