Sport Tipy a Triky Zajímavosti

Kreatin – zázračná pomůcka při cvičení

Hledáte něco, co vám při cvičení pomůže efektivně a rychleji dosáhnout vysněných výsledků? Existuje zázrak jménem kreatin! Tento doplněk stravy má podpůrný efekt, který vám pomůže k tomu mít kvalitní trénink – s výsledkem. Keratin se používá zejména při silových trénincích. Obrovská výhoda kreatinu je ta, že se přirozeně vyskytuje v lidském těle a je produkován ledvinami, slinivkou břišní a játry. Po vyprodukování se uloží do svalové tkáně a je tak zdrojem energie svalů – svaly pak přirozeně zvyšují svůj objem a jsou plnější.

Jak kreatin funguje?

Kreatin funguje jako takový pomyslný motor svalů, to znamená, že když si vezmete kreatinový doplněk, tak se svaly ve vašem těle poddají a začnou pozitivně reagovat na fyzickou aktivitu. Kreatin také zvyšuje produkci ATP – díky tomu se zlepšuje samotný trénink a i následná regenerace.

Jak užívat kreatin?

Kreatin je dobré užívat na pravidelné bázi v dávkách 3-5 gramů denně. Aby jste podpořili jeho absorbci – užívejte k němu dostatečné množství sacharidů. Pro ideální účinek je doporučováno kreatin užívat po určitou dobu pravidelně a pak po stejně dlouhou dobu ho také vynechat a tento cyklus opakovat. Docílíte tak vysněného výsledku.

Existují různé druhy kreatinu – nejrozšířenějším a současně nejprozkoumanějším typem je kreatin -monohydrát. Pokud se rozhodnete si kreatin pořídit – doporučujeme si prostudovat dostupné značky a nejprve si řádně ověřit, jaký je ten nejkvalitnější.

Je užívání kreatinu bezpečné?

Kreatinové doplňky bezpečné jsou. Vedlejší účinky se vyskytují jen zřídka a to ve formě nadýmání či lehkých trávicích problémů – tomu se dá vyhnout výběrem kvalitní značky a správným dávkováním.
Užívání kreatinu se nedoporučuje lidem, kteří trpí onemocněním ledvin.

Typy na ověřené a kvalitní kreatiny na základě hodnocení uživatelů:
1. Prom-In Creatine (240 kapslí)
2. Gym-Beam Creatine Monohydrat
3. Reflex Nutrition Creatine

 

Závěrem – kreatin je skvělou pomůckou pro vrcholové sportovce, ale i pro aktivní jedince, kteří se rádi hýbou – efektivně pomáhá k nabytí svalové hmoty a zlepšuje sportovní výkon.

To top