Bydlení

Pultová střecha – levnější a jednodušší

Pultová střecha - levnější a jednodušší

Ať už stavíte nový domov, pergolu, nebo garáž, tvar střechy je jedním z mnoha rozhodnutí, která musíte učinit. Jedním z mnoha typů střech je střecha tzv. pultová.

V Čechách mají největší zastoupení střechy sedlové a valbové, což je škoda protože právě střecha pultová přináší několik výhod jako například levnější a rychlejší výstavbu.

Vzhledem k tomu, že tato střecha má pouze jednu rovnou plochu a má jednoduchý design, je její hlavní výhoda v levnější výstavbě. Díky své jednoduché konstrukci lze tuto střechu postavit i bez problémů svépomocí.

Pultová střecha používá méně materiálů, což snižuje část nákladů. Pro pokrývače je její pokrytí snazší, takže mohou dokončit svou práci rychleji a neexistuje žádná složitá část práce, která by prudce zvýšila cenu střechy. Není však vyloučeno že vám tento druh konstrukce střechy bude vždy povolen, jelikož v zastavěné oblasti s klasickými střechami může být dům s tímto typem střechy z estetického hlediska nevhodný. Jako nevýhodu lze spatřit v tom, že pultová střecha nemá podkroví.

Díky sklonu 15 -45° lze použít téměř jakýkoli druh střešní krytiny. Můžete použít například tradiční šindel, plechovou krytinu, krytiny na bázi asfaltu, plastové, nebo cedrové střešní šindele. Pozor však na tašky kdy je nutné dodržet minimální sklon pro správnou funkčnost.

To top