Tipy a Triky

Tipy na dárky pro ženu

Tipy na dárky pro ženu

Přinášíme tipy na dárky pro ženu. Vánoční svátky se blíží a pro řadu lidí tak začíná náročné období. Dárky pro naše nejbližší je potřeba vybrat s láskou, ale zodpovědně. Co obdarovaný využije nebo mu udělá radost? Sledujte naše tipy na dárky pro ženy pro letošní rok.

Hedvábný povlak na polštář

Hedvábný povlak na polštář patří k dárkům, které za sebou zanechávají dojem luxusu. Nadchnete s ním tak pod stromečkem všechny estéty, kteří touží po tom mít ve své ložnici něco exkluzivnějšího než běžné povlečení.

Hedvábí je kromě toho materiálem, který nejen krásně vypadá, ale také působí blahodárně i na pleť a vlasy. Udržuje je hydratované, na pleti navíc nezpůsobuje otlaky, čímž brání tvorbě předčasných vrásek. A je rovněž antibakteriální, bakterie ani prach se ve vláknech jednoduše neudrží. K oblíbeným patří například povlaky Brooklinen Mulberry Silk.

Chytrý prsten Oura Ring

Prsteny byly dlouho vnímány hlavně jako symboly lásky nebo vkusné a elegantní šperky. Toto pojetí ale změnila finská společnost Oura se svým Oura Ring, s nímž vstoupila do segmentu nositelné elektroniky.

Chytrý prsten si získal značnou popularitu a jeho tvůrci ho tak světu představili dokonce už ve třetí generaci. Zařízení sleduje celou řadu tělesných funkcí a vyhodnocuje data takto získaná. Přehled tak jeho nositel může mít o svém spánku, okysličení krve, ale třeba i o teplotě těla. Ženy mohou s tímto prstem sledovat i svůj menstruační cyklus.

Vonné svíčky

Svíčky obvykle představují oblíbený segment dárků. V zimě však řada lidí má tendenci k nim inklinovat častěji. Dokáží totiž krásně provonět byt a vytvořit útulnou atmosféru, kterou potřebujeme v období, kdy trpíme zimou i nedostatkem slunečního světla.

Aktuálním trendem jsou především přírodní svíčky bez obsahu škodlivin, jako jsou benzen a oxid uhličitý. Ty mohou fungovat dokonce aromaterapeuticky. Nejkvalitnější jsou svíčky ze sojového nebo včelího vosku. Umístěny bývají v elegantních skleněných nádobách, které zdobí interiér i tehdy, pokud zrovna svíčku nezapálíte. V Česku lze doporučit například exkluzivní svíčky značky Eight & Bob.

Lahev na vodu, termohrnek nebo opakovaně použitelný kelímek na kávu

Pitný režim je důležitý, často na něj ale zapomínáme. Proto je ideálním dárkem od Ježíška praktická lahev na vodu, kterou můžeme mít stále po ruce.

Trendem je v tomto směru především udržitelnost, proto se tyto produkty často vyrábějí z ekologických materiálů, jako je například bambus. Vybrat si můžete i lahve v termo provedení, které udrží váš nápoj studený či horký po mnoho hodin. Současný trh samozřejmě nabízí i klasické termohrnky nebo eko opakovaně použitelné kelímky určené na kávu. U nás se na tento sortiment zaměřuje například značka Econea.

 

Motivační diář

Diář je nepostradatelným pomocníkem řady vytížených žen. Zapisujeme si do něj důležité termíny, ale často mu svěřujeme i mimopracovní plány nebo ryze osobní sny a touhy. Hitem jsou tak motivační diáře.

Nejedna herečka, zpěvačka či jiná celebrita tak už vydala svůj vlastní diář. A protože se jedná o populární ženy, které vynikají ve svém oboru, rády se jeho prostřednictvím podělí o svůj recept na úspěch. Z domácího rybníčku se tak letos můžete těšit například na diáře Evy Burešové, Hany Vagnerové, která na něm spolupracovala s kolegyní Petrou Nesvačilovou, nebo už tradiční diář Dary Rolins.

 

Literatura

Výběr literatury je samozřejmě velmi subjektivní. Inspirací vám mohou být výběry knihkupectví, které nabízejí pro snažší zorientování čtenářů výběr bestsellerů za daný rok.

V rámci literatury nejen ženám určené, ale i ženami psané, nelze nezmínit zejména stálici Kateřinu Tučkovou, jíž vyšla v roce 2022 novinka s názvem Bílá voda. Kniha vypráví o ženách, ale také o víře a zlu. Zájem čtenářů si rychle získal také historický román Rozpůlený dům od Alice Horáčkové. Zajímavým příspěvkem je i titul Novinářky od Lindy Bartošové. Autorka v něm sesbírala otevřené názory na českou mediální scénu od svých kolegyň.

To top