Tipy a Triky

Tipy na dárky pro běžce

Tipy na dárky pro běžce

Mít doma sportovce může být i výhoda. Spousta lidí totiž neví, čím svého partnera o narozeninách, svátcích a Vánocích obdarovat. V případě, že vaše drahá polovička například běhá, máte o nápady na dárky postaráno.

Kvalitní boty a oblečení

Začněme tím základním. Každý běžec potřebuje běžecké kraťasy, tričko, ponožky, spodní prádlo a oblečení pro chladnější dny, pokud vydrží u běhu i v zimě. Ponožkami tak běžce neurazíte. Naopak. Uvidíte, že bude nadšen. Další nezbytností jsou samozřejmě běžecké boty, ale do jejich nákupu byste se neměli pouštět sami. Ty je nutné vždy vyzkoušet a volit o číslo větší velikost bot, než jakou si běžně kupujete.

Vybírat lze ze známých značek jako Nike, Adidas nebo Salomon, chybu ale neuděláte s u nás méně známými značkami ASIC a Brooks, které jsou velice oblíbené v USA.

Bezdrátová sluchátka a Smart hodinky

Bez mobilního telefonu se již nikdo z nás nikam nevydá, a tak další výbavou je kapsička na mobil. Ruku v ruce s tím jdou také sluchátka – tedy v případě, že váš partner rád poslouchá hudbu. Ta volte ideálně bezdrátová, kabely zbytečně překáží, a voděodolná, tj. určená na venkovní sporty. V dnešní době je jich již široká nabídka za dostupné ceny. Pokud se váš partner do běhu pustí s velkou energií, je možné, že nezůstane u krátkých tratí a u silničních běhů a závodů. Navíc se jistě bude chtít zlepšovat. V tom mu mohou pomoci běžecké hodinky. Podle vašich finančních možností, tak můžete volit z hodinek se samostatným hrudním pásem na měření tepové frekvence, nebo vestavěným optickým snímačem. Dalším skvělým pomocníkem je GPS. Takové hodinky změří přesně uběhnutou vzdálenost i pomohou s navigací.

Mezi špičku patří například smart hodinky Apple Watch, skvěle také ale poslouží mnohem levnější Xiaomi Mi Band či Samsung Galaxy Watch.

Tipy na dárky pro běžce

Horské běhy jsou v dnešní době velice oblíbené. Na takové se hodí běžecké hole, ideálně lehké a skládací, ale také běžecký batoh s měkkými lahvičkami nebo vakem na vodu, který zajistí potřebnou hydrataci a poskytne místo na vše, co potřebujete na delší výběh v horách. Ano, možností na dárky je skutečně hodně. Pokud si nevíte rady, navštivte některý z běžeckých obchodů, kde vám zkušení prodavači rádi s výběrem pomohou.

To top