Tipy a Triky

5 skvělých tipů, jak využít citrony

5 skvělých tipů, jak využít citrony

Dávali jste si citrony do této chvíle jen do čaje? Neuvěříte, jak široké využití toto exotické ovoce má! Pokud doma máte nějaké, dosud nevyužité citrony, tak pokračujte ve čtení, protože my vám přinášíme 5 skvělých tipů, jak je prakticky využít!

 

Hubení a odpuzování hmyzu

 

Otravuje vás hmyz, jako jsou komáři nebo mravenci? Tento tip se bude jistě hodit při letních večerech na zahradách! Smíchejte citronovou šťávu a vodu, dejte do spreje a vystříkejte místa, na kterých se hmyz zdržuje.

 

Citronový detox

Jistě jste již slyšeli o skvělých účincích, které má ranní sklenice teplé vody s citronem! Hydratuje a rozjasňuje pleť, zabraňuje zápachu z úst, nastartuje metabolismus, detoxikuje játra a v neposlední řadě také skvěle chutná!

 

Vraťte svým vlasům život

Tento tip je skvělý zejména pro blonďaté vlasy, ale samozřejmě nejen pro ty! Vymačkejte šťávu z cca. tří citronů a naneste na konečky vlasů! Vlasy zesílí a citronová šťáva dodá vašim vlasům lesk.

 

Bělení nehtů pomocí citronu

Zdají se vám vaše nehty po odlakování zažloutlé? Tomu je nyní konec! Pečlivě nehty odlakujte a očistěte, rozpulte citron na dvě půlky a pomalu třete o nehty. Dosáhnete až neuvěřitelných výsledků!

 

A na závěr jeden úžasný tip do domácnosti!

 

Vyčistěte s pomocí citronu mikrovlnou troubu!

Ohříváte jídlo v mastné a špinavé mikrovlnce? Jídlo tím může ztratit i chuť! Proto je zde tip, kdy za pomoci citronové šťávy odstraníte z vaší mikrovlné trouby všechnu špínu a mastnotu. Naplňte misku vodou a přidejte šťávu z jednoho citronu. Tuto směs ohřejte (cca. 4 minuty) a pak můžete zahřátou směsí vesele vyčistit celý vnitřek mikrovlnné trouby.

To top