Zdraví

5 znaků dehydratace. Jak poznáte, že vašemu tělu chybí voda?

5 znaků dehydratace. Jak poznáte, že vašemu tělu chybí voda?

Pitný režim je nesmírně důležitý pro fungování lidského organismu. Občas se ale stane, že se napít nestíháme, nebo na to jednoduše zapomeneme. Tělo je pak dehydratované. Jak to lze poznat?

Máte suchou pleť

Pleť potřebuje ke správnému fungování kromě pravidelného čištění také pořádnou dávku hydratace! Pokud jí hydrataci nedopřejete, vrátí vám to v podobě nepříjemného vysychání.

Bolest hlavy

Dosud nebylo zjištěno, proč náš organismus reaguje zrovna takto, ale jedna z teorií tvrdí, že kvůli dehydrataci dojde k omezení přísunu krve do mozku. Kromě bolesti můžete cítit i závratě, případně vám může být na omdlení.

Nemáte energii

Bez přísunu vody tělo funguje v tzv. “úsporném režimu”. Nefunguje tam, kde to není životně důležité a soustředí se pouze na části nezbytné pro fungování těla. Nejčastějším projevem je vyčerpanost a ospalost.

Máte tmavou moč

Správná barva moči je stanovena na světle žlutou až čirou. Ve stavu dehydratace moč tmavne, protože je koncentrovanější. Pokud máte tmavě žlutou až hnědou moč, měli byste zbystřit, protože to už signalizuje vážný problém.

Máte svalové křeče

Ve stavu dehydratace tělu chybí velké množství sodíku a je také omezen krevní oběh. Sodík je základní složkou pro správné fungování svalů. V případě nedostatku sodíku mohou nastat velmi nepříjemné křeče.

To top